1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Aksoy Alaçam'da İncelemelerde Bulundu

Vali Aksoy Alaçam'da İncelemelerde Bulundu

Vali Aksoy Alaçamda İncelemelerde Bulundu
A+A-

Samsun'un Alaçam ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Mübadele Müzesi'ni de ziyaret etti. Alaçam esnafıyla sohbet eden Aksoy, esnaf ziyaretlerinin ardından Mübadele Müz

Samsun'un Alaçam ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Mübadele Müzesi'ni de ziyaret etti.
Alaçam esnafıyla sohbet eden Aksoy, esnaf ziyaretlerinin ardından Mübadele Müzesi'ne gitti. Vali Aksoy, müzede yapılan çalışmalar ve ziyaretçiler hakkında bilgi aldı. Vali Aksoy yaptığı konuşmada, "Mübadele Müzemizi 2012 yılında açmıştık. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca onaylanmış ve tescil edilmiş bir müze. Samsun, mübadil nüfusun oldukça fazla yaşadığı bir kent. Samsun İl Özel İdaresi'nin kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiği ve dernekle birlikte bu faaliyetleri yürüttüğü bir alandayız. Kültür turizmi anlamında önemli bir nokta olacağını değerlendiriyoruz. Bölgemizde bu anlamda hem eski bir tarihi binayı koruma altına aldık hem ona müze açma gibi bir fonksiyonu yükleyerek onun yaşamasını sağladık" diye konuştu.
(ŞU-SLH-Y)

04.02.2013 10:47:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT