1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vakıf İş Hanı, Geleneksel Aşure Günü Etkinliğini Yaptı

Vakıf İş Hanı, Geleneksel Aşure Günü Etkinliğini Yaptı

Vakıf İş Hanı, Geleneksel Aşure Günü Etkinliğini Yaptı
A+A-

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Manisa Vakıf İş Hanları yönetimi, Geleneksel Aşure Günü'nde İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba'yı ağırladı. Manisa Vakıf İş Hanları binası önünde kurulan

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Manisa Vakıf İş Hanları yönetimi, Geleneksel Aşure Günü'nde İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba'yı ağırladı.
Manisa Vakıf İş Hanları binası önünde kurulan aşure kazanından, İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba da vatandaşlara aşure dağıttı. Ardından Vakıf İş Hanı binasını gezen İba, Manisa Belediyesi tarafından yapımı durdurulan mescidi de inceledi. Aşure gününün güzel bir gelenek olduğunu ve bu mübarek günde halkla bir araya geldiği için büyük mutluluk duyduğunu söyleyen İba "Bu sene Göktaş Caminin restarsyonunu yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki sene de Akibaba Mescidi ve türbesini yapacağız" dedi.
Yapımı durdurulan mescit hakkında da konuşan İba, "Şu anda Vakıf İş Hanı'nın içerisinde yapılış aşamasında olan mescit durdurulmuş durumda. Mescidin yapımına devam etmek için gerekli izinleri bekliyoruz" açıklamasını yaptı.
(AY-ERG-Y)

04.12.2012 18:02:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT