1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vahşi cinayet 25 kuruş yüzünden işlenmiş!

Vahşi cinayet 25 kuruş yüzünden işlenmiş!

Vahşi cinayet 25 kuruş yüzünden işlenmiş!
A+A-

Adana'da bir kişi, tanesi 25 kuruş olan kola şişesini kırdığı için kendisine küfreden arkadaşını boğarak öldürdü, 3 gün sonra cesedini yaktı.


Edinilen bilgiye göre, bir kola fabrikasında çalışan Soner Çığıraçan (27), 22 Mayıs 2015 günü işe gitti ancak bir türlü evine geri dönmedi.

Çığıraçan'ın ailesi çocukları eve gelmeyince hem polise hem de jandarmaya kayıp başvurusu yaptı. Polis ve jandarma yaptığı araştırmada Çığıraçan'ın en son şoför yardımcısı olan Birkan B. (33) ile Karataş'ın Tuzla bölgesinde kola dağıtımına çıktığı belirlendi. Polisin ifadesini aldığı Birkan B., "Birlikte kola dağıtımına çıktık, dağıtım bittiğinde Soner'in arkadaşları geldi bana 'Sen git ben arkadaşlarımla gelirim' dedi ben de ondan ayrıldım bir daha da görmedim" dedi. Birkan B.'nin belirttiği yerde inceleme yapan polis bir bulguya rastlamadı. Bunun üzerine zanlıyı serbest bıraktı.


TELEVİZYON PROGRAMINA KATILDI
Bu arada Soner Çığıraçan'ın ailesi bir ulusal televizyon kanalının programına çıkarak çocuklarının bulunması için yardım istedi. Program yapımcıları da Soner'in son görüldüğü kişi olan Birkan B.'yi telefonla canlı yayına aldı. Birkan B. burada da polise verdiği ifade de olduğu gibi Soner'in kendisinden ayrılıp arkadaşlarıyla gittiğini söyledi.


PROGRAMI İZLEYEN VATANDAŞ POLİSİ ARADI
Bu arada, Karataş ilçesine bağlı Karamehmet Mahallesi'nde televizyon programını izleyen bir vatandaş, polisi arayarak, "Bir televizyondaki programda kayıptan bahsediyorlar. Ben bu çocuğun kaybolduğu kamyonu 22 Mayıs günü Karaahmetli Mahallesi girişine 700 metre kala dörtlüleri yanık halde gördüm" dedi. Polis bu ihbar üzerine harekete geçti.


AĞACIN ALTINDA YANMIŞ ERKEK CESEDİ BULUNDU
Vatandaşın verdiği adres etrafında polis çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda bir ağacın altında yanmış bir ceset bulundu. Polis gerekli incelemeleri yaptı, ceset etrafında 7 kola, 11 kola şişesi, 1 sigara izmariti, yanık artığı, araç lastik izi ve daha birçok örnek aldı. Ceset ise adli tıp kurumuna gönderildi. Polis ayrıca cesedin bulunması üzerine hemen 4 gündür canlı yayına çıkan Birkan B.'yi gözaltına alarak sorguya aldı. Ancak zanlı önce yine kimseyi öldürmediğini arkadaşıyla beraber çalıştığını sonra onu yolda arkadaşlarının aldığını söyledi.


SİGARA ÜZERİNDEKİ BİYOLOJİK DELİL ZANLIYI ELE VERDİ
Ancak polis yaptığı bütün incelemelerde ölen şahsın kimseyle gitmediğini en son Birkan B. ile görüldüğünü belirledi. Yapılan bu çalışmalar sonucunda cesedin yanında bulunan biyolojik delillerde de Birkan B.'nin DNA'sına rastlandı. Bulunan izmaritte ve diğer delillerde Birkan B.'nin izleri belirlendi. Polis bu delillerle birlikte bir kez da Birkan B.'yi sorgulayınca zanlı arkadaşını kendisinin öldürdüğünü ve çok pişman olduğunu söyledi.


"25 KURUŞLUK ŞİŞEYİ KIRDIM BANA KÜFRETTİ"
Birkan B.'nin bir süre önce kola fabrikasına şoför yardımcısı olarak işe girdiğini, 22 Mayıs 2015 günü de Soner rahatsız olduğu için kola dağıtımına çıkarken bir yardımcı istediğini bunun üzerine kendisinin Soner'in yanına verildiğini belirterek, "Beraber Tuzla bölgesindeki mahallelere kola dağıtımına çıktık. Bir süre kola dağıttık. Bir yere geldik kamyonun arka kısmından biraz kola indirdik ama diğer taraftan da inmesi gerekiyordu Soner bana 'aracı çevir' dedi bende çevirirken kasis olduğu için frene bastım araç sarsılınca kola şişeleri kırılmış. Bu kola şişeleri bize zimmetli tanesi 25 kuruş. Kırıldığı zaman bizden kesiyorlar parasını. Bunun için Soner bana küfretmeye başladı. Kamyonun kasasına geçti şişe kırıklarını temizlerken de küfrediyordu. Bende dayanamadım yanına gittim kamyonetin kasasının kapağını kapattım onu boğdum" dediği öğrenildi.


"3 GÜN SONRA AĞACIN ALTINDA CESEDİ YAKTIM"
Birkan B. arkadaşını boğarak öldürdükten sonra direksiyonun başına geçip onu ıssız bir yerde ağacın altına bıraktığını belirterek, "Ağacın altına attıktan sonra korkup kaçtım. Daha sonra ailesi polise başvurmuş bir televizyona canlı yayına çıkmış. En son benim yanımda olduğu için beni de aradılar ben de canlı yayına çıktım, ben öldürmedim dedim. Bu arada yaptığım araştırmada ceset tanınmadığı zaman katilin bulunmasının da zor olduğunu öğrendim ve öldürdükten 3 gün sonra 25 Mayıs günü gidip ağacın altında cesedin üzerine benzin döküp yaktım. Daha sonra yine canlı yayına katılmaya devam ettim. Bir anlık öfke ile öldürdüm çok pişmanım" şeklinde ifade verdiği belirtildi. Birkan B.'nin sorgusu devam ederken, Soner Çığıraçan'ın cesedi tamamen yandığı için aileden alınan DNA örneklerinin ardından kesin kimliği belirlendikten sonra adli tıptan ailesine teslim edileceği öğrenildi.


"BARİ ÖPÜLECEK BİR YERİNİ BIRAKSAYDIN"
Yakılan gencin eşi, "Bari öldürdün neden yaktın, bir öpülecek yerini bıraksaydın da öpeydim" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Edinilen bilgiye göre, bir kola fabrikasında çalışan evli ve 2 çocuk babası Soner Çıgıraçan (27), 22 Mayıs 2015 günü iş arkadaşı Birkan B. (33) ile Karataş ilçesinin mahallelerine kola dağıtmaya gitti. Bir ara Birkan B. kamyonu sürerken kasise hızlı girdi ve kola şişeleri kırıldı. Bu yüzden Soner Çığıraçan, Birkan B.'ye küfretti. 25 kuruş olan ve kırıldığı zaman şirkete ödenmesi zorunlu olan şişeler nedeniyle iki arkadaş kamyonun kasasında kavga etmeye başladı. İddiaya göre Birkan B., arkadaşını burada boğarak öldürüp kamyonla Karaahmetli Mahallesi'nde bir ağacın dibine bırakıp gitti. Olaydan 10 gün sonra bir vatandaşın görüp ihbar etmesiyle polis cesedi buldu. Benzin dökülerek yakılan cesedin tanınmayacak halde olduğu belirlenirken, polis Çığıraçan'ın en son görüldüğü Birkan B.'yi gözaltına aldı. Zanlı, ifadesinde suçu işlediğini itiraf etti. Ceset tamamen yandığı için aileden DNA örneği alındı.


"ÖLDÜRDÜN, NEDEN YAKTIN"
ilesi, 10 gündür kayıp olan Soner Çığıraçan'ın yanmış cesedinin bulunduğunu öğrenince adeta yıkıldı. Eşi Raziye, 1.5 yaşındaki kızı Süleyha ve 4 yaşındaki oğlu Eren Çığıraçan gözyaşlarına boğuldu. Raziye Çığıraçan, eşinin öldüğüne hala inanamadığını belirterek, "Eşimin hakkını bırakmasınlar onlara. Öldürdün niye yaktın, bari bir öpülecek yerini bırakaydın da öpeydim. Allah çocuklarımın hakkını onun üzerinde bırakmasın" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Anne Fatma Çığıraçan ise, oğlunun iki çocuğunun öksüz kaldığını belirterek, "Ben şimdi bu iki öksüz yetim çocukla, eşiyle ne yapacağım. Oğlumu arkadaşı öldürmüş, bir de yakmış. Bu nasıl bir vicdandır, ne istedin oğlumdan. Benim oğlumun kimseye zararı olmazdı" diye konuştu.


"CİNAYET ZANLISI EŞİYLE BİRLİKTE CANLI YAYINA KATILDI"
Ağabey Hasan Çığıraçan ise, kardeşi kaybolduktan sonra bulunması için bir ulusal kanalda canlı yayına katıldıklarını anlatarak, "Biz birkaç gün canlı yayına katıldıktan sonra kardeşimin en son görüldüğü iş arkadaşı Birkan da eşiyle birlikte canlı yayına katıldı. Orada gözümüzün içine bakarak kendisinin yapmadığını yemin ederek söyledi. Ancak biz başından beri onun yaptığını biliyorduk. O çok sakin bir şekilde dersine iyi çalışmış kendisinin yapmadığını söyledi" dedi.


GECE YAKIP SABAH CANLI YAYINA KATILDI
Bu arada yapılan çalışmalarda Birkan B.'nin öldürdükten 3 gün sonra gece bir otomobil kiralayarak Soner Çığıraçan'ın cesedinin olduğu yere gidip, burada benzin döküp cesedi yaktığı, cesedin başında kola içip sigara içerek tamamen yanmasını bekledikten sonra olay yerinden ayrıldığı öğrenildi. Ayrıca cesedi yaktıktan sonra Birkan B.'nin eşini alıp ulusal bir kanalda yaktığı kişinin ağabeyi ve annesiyle birlikte canlı yayına katılarak, "Ben öldürmedim, o benim arkadaşımdı. Ben de çok üzüldüm" dediği ortaya çıktı.

Zanlı Birkan B.'nin öğleden sonra adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT