1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uzunköprü Gıda Timi'nden Tavuk Döner Denetimi

Uzunköprü Gıda Timi'nden Tavuk Döner Denetimi

Uzunköprü Gıda Timinden Tavuk Döner Denetimi
A+A-

Uzunköprü genelinde faaliyet gösteren tavuk döner satışı yapan işletmeler, Uzunköprü Belediyesi tarafından oluşturulan Gıda Timi tarafından denetlendi. Uzunköprü Belediyesi, son günlerde çokça tüke

Uzunköprü genelinde faaliyet gösteren tavuk döner satışı yapan işletmeler, Uzunköprü Belediyesi tarafından oluşturulan Gıda Timi tarafından denetlendi.
Uzunköprü Belediyesi, son günlerde çokça tüketilen ürünlerden biri olan tavuk dönerin bozulmadan temiz bir ortamda muhafaza edilmesi, son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin kullanımının önlenmesi, tavuk dönerin hijyenik koşullarda hazırlanması, işyeri temizliği, imalat ve satış yerlerinin işyeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluğu gibi etkenleri baz alarak 'Gıda Timi' oluşturdu.
Gıda Timi ilk olarak Uzunköprü genelinde faaliyet gösteren tavuk döner satışı yapan işletmeleri denetledi. Genel hijyen durumuna bakan ekipler, ürün üzerinde bulunan etiketleri, ürün faturalarını da kontrol ederek, şartları uygun olmayan işletmeleri şartları yerine getirmesi için uyardı. Denetimlerde işyeri sahiplerine, gramaj tarifesine uygunluğunu sağlamak amaçlı terazi almaları ve gramaj tartımı yapılarak satışa sunmaları gerektiği ifade edildi.
(ORA)

26.12.2012 11:56:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT