1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uzmanlardan Soğuk Algınlığı Uyarısı

Uzmanlardan Soğuk Algınlığı Uyarısı

Uzmanlardan Soğuk Algınlığı Uyarısı
A+A-

Mardin'de, Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. Muzaffer Arı, kış aylarında vatandaşların soğuk algınlığına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Mardin'de özel bir hastanede görevli KBB doktoru Arı, s

Mardin'de, Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. Muzaffer Arı, kış aylarında vatandaşların soğuk algınlığına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.
Mardin'de özel bir hastanede görevli KBB doktoru Arı, soğuk algınlığına karşı vatandaşların bol bol sıvı alınması gerektiğini belirtti. Mevsimsel geçişlerde soğuk algınlığının arttığını kaydeden Arı, soğuk algınlığı olan insanlarla çok yakın temasta bulunulmaması gerektiğini ifade etti. Vatandaşların, maske takarak dolaşması gerektiğini vurgulayan Arı, "Hastalığa yakalanmamak için bol bol sıvı almak lazım. Bunun yanında dinlenmek de önemli. Çok yoğun bir iş performansı varsa mutlaka evde dinlenmek lazım" dedi. Hastanın kendini 3-5 gün süre içerisinde toparlayamaması durumunda hastalığın sinüzit ve orta kulak iltihabını tetikleyeceğini bildiren Arı, "Hasta mutlaka bir doktora görülmeli. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta çocuklarımız. Çünkü çocuklarda soğuk algınlığı bazen çok ciddi zatürre hastalığına neden olmakta. Çocukta kontrol edilemeyen yüksek ateş, hırıltılı solunum olduğu zaman mutlaka bir çocuk hekimine ya da bir kulak burun boğaz hekimine görülmesi gerekir. Soğuk algınlığı diyoruz çok basite alıyoruz. Bazen ciddi sorunlar olabilir. Mutlaka kendimizi korumamız gerekiyor. Hekim kontrolünde olmamız gerekiyor" diye konuştu.
(MA-YRT-AŞ-Y)

09.01.2013 13:55:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT