1. HABERLER

  2. Üzerine Televizyon Düşen Çocuk Hayata Tutundu

Üzerine Televizyon Düşen Çocuk Hayata Tutundu

Üzerine Televizyon Düşen Çocuk Hayata Tutundu
A+A-

Adana'da üzerine televizyon düşen 2 yaşındaki çocuk, hayata tutundu. İncirlik'teki Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde 3 yıl önce evlenen ve hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Feride (22) ve Servet

Adana'da üzerine televizyon düşen 2 yaşındaki çocuk, hayata tutundu.
İncirlik'teki Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde 3 yıl önce evlenen ve hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Feride (22) ve Servet Kutli (27) çiftinin ilk çocuğu Yusuf (2), çekmecesiyle oynadığı sehpanın üzerindeki televizyonun düşmesi sonucu altında kaldı. Bu sırada sobaya odun atan anne Feride Kutli, hemen çocuğunun üzerindeki televizyonu kaldırdı. Feride Kutli, oğlunun ağzından ve burnundan kanlar geldiğini fark edince eşini çağırdı. Baba Servet Kutli, kendi aracıyla Yusuf'u Adana Devlet Hastanesi'ne götürdü. Hastanede müdahale edilen minik Yusuf, yaklaşık 15 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayata tutundu.
Oğlunun hayata dönmesiyle baba Servet Kutli önce televizyon sehpasını değiştirdi. Oğlunun doktorların müdahalesiyle güçlükle hayatta kaldığını anlatan baba Kutli, "Oğlumu sağ salim eve getirdim dünyalar benim oldu. O gün annesi de evdeyken çekmeceyle oynarken televizyon üzerine düşmüş. Sürekli zaten çekmeceyle oynuyordu biz önlem almamıştık. Ama şimdi eve döner dönmez sehpayı değiştirdim. Önceki uzun bir sehpaydı şimdi kısa bir sehpa koydum artık oğlum üzerine televizyonu düşüremez. Bu kaza bize ders oldu. Evde küçük çocukları olanlar televizyonlarını yüksek sehpalara koymasın. Yoksa çocuklarından olurlar" diye konuştu.
(FKE-AŞ-Y)

14.01.2013 09:44:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT