1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uzaya Yolculuk Projesi Başladı

Uzaya Yolculuk Projesi Başladı

Uzaya Yolculuk Projesi Başladı
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilim Teknoloji Kulübü'nün yarıyıl tatilinde çocuklar için hazırladığı Uzaya Yolculuk Projesi başladı. Projeye katılan çocuklar kendiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilim Teknoloji Kulübü'nün yarıyıl tatilinde çocuklar için hazırladığı Uzaya Yolculuk Projesi başladı. Projeye katılan çocuklar kendileri için hazırlanan Gökevi'nde uzayı keşfetmenin keyfini yaşıyor.
Atölye ve Gökevi grubundan oluşan projede anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri yer alıyor. Uzaya Yolculuk Projesi 8 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek. Çocuklar proje kapsamında bir gün çalışmalara katılıyor. Atölyelerde teleskoptan, roket yapımına, dünyanın katmanlarının görsel olarak modellenmesine kadar uzanan geniş kapsamlı bir çalışma yer alıyor. Projenin en keyifli etabını ise BTK içinde kurulan Gökevi oluşturuyor.
Çocuklar BTK içinde kurulan gökevi çadırı içinde uzay yolculuğuna çıkıyor. Çadır içinde astronomik olayları gerçekçi bir şekilde izleyen çocuklar, gezegenler, ay takımyıldızları ve birçok gök olayı hakkında bilgi ediniyor.
(MA-MA)

03.02.2013 12:27:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT