1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uyuşturucuyla Yakalanan İranlıya 10 Yıl Hapis

Uyuşturucuyla Yakalanan İranlıya 10 Yıl Hapis

Uyuşturucuyla Yakalanan İranlıya 10 Yıl Hapis
A+A-

Malatya'da değeri 5 milyon TL'nin üzerinde 80 kilo uyuşturucu Anfetaminil maddesi ile yakalanan 3 İranlıdan biri 10 yıl hapis cezası alırken, 2'si ise beraat etti. Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılı

Malatya'da değeri 5 milyon TL'nin üzerinde 80 kilo uyuşturucu Anfetaminil maddesi ile yakalanan 3 İranlıdan biri 10 yıl hapis cezası alırken, 2'si ise beraat etti.
Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 4 Ağustos 2012 tarihinde yapılan bir çalışmada; Hamed Afsarı Helan, Hakimeh Alıpourchanzagh ve Farrokh Farzın adlı 3 İranlının bulunduğu otomobile yerleştirilmiş CNG yakıt tankı içerisinde 80 kilo Amfetaminil ele geçirilmişti.
Operasyondan sonra tutuklanarak Malatya E Tipi Cezaevi'ne konulan 3 İranlının Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandıkları dava sonuçlandı.
Karar duruşmasına, tutuklu 3 İranlı ile birlikte avukatları Erdal Ayhan ve Niyazi Ergin Gökçe katıldı. Av. Ayhan Erdal, sanıklar İran'dan Türkiye'ye giriş yaparken Gürbulak Sınır Kapısı'nda arama yapıldığını, bu nedenle uyuşturucu maddenin İran'dan değil, Türkiye içinde araca yüklenildiğini belirterek sanıklara sadece nakletme suçundan ceza verilmesini talep etti.
Mahkeme heyeti, İran'dan getirdikleri iddia edilen Anfetaminil maddesini Gaziantep'e götürmek isterken yakalanan 3 İranlıdan Hakimeh Alıpourchanzagh adlı kadın ile oğlu Hamed Afsarı Helan hakkında oy çokluğu ile beraat kararı verirken, sanık Farrokh Farzın hakkında ise yine oy çokluğu ile 10 yıl hapis cezası ve 16 bin 600 TL adli para cezasına hükmetti. 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Orhan Erdim ise muhalif oy kullanarak her 3 İranlı sanığın da cezalandırılmasını talep etti.
(BK-GS-Y)

01.02.2013 12:47:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT