1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uyuşturucu Madde Kullanımına Karşı Velilerin Üzerine Düşenler Konulu Seminer Düzenlendi

Uyuşturucu Madde Kullanımına Karşı Velilerin Üzerine Düşenler Konulu Seminer Düzenlendi

Uyuşturucu Madde Kullanımına Karşı Velilerin Üzerine Düşenler Konulu Seminer Düzenlendi
A+A-

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yönelik 'Uyuşturucu Madde Kullanımına Karşı Velilerin Üzerine Düşenler' konulu semin düzenlendi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından öğrencile

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yönelik 'Uyuşturucu Madde Kullanımına Karşı Velilerin Üzerine Düşenler' konulu semin düzenlendi.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından öğrencilerin güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri ve gençlerin uyuşturucu madde bağımlılığından korunması amacıyla gerekli tedbirler alınmakta olup, alınan bu tedbirlerin yanında vatandaşlara ve öğrencilere yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları aralıksız devam etmekte. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü işbirliğinde, Atakent Mahallesi'nde bulunan Solmaz Güzel İlk ve Ortaokulu'nda velilere yönelik "Uyuşturucu Madde Kullanımına Karşı Velilerin Üzerine Düşenler" konulu seminer düzenlendi. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde; öğrencilerin madde bağımlılığından korunması, bu konuda anne ve babalara düşen görevler ve böyle bir durumla karşılaşan velilerin izlemesi gereken yollar anlatılarak, velilerin madde kullanımının önlenmesi ile ilgili merak edilen tüm sorular polis memurları tarafından cevaplandırıldı. Seminere katılan vatandaşlar, seminerin çok faydalı olduğunu, çocuklarını artık daha iyi gözlemleyeceklerini, çocuklarının arkadaş ortamını ve harcamalarını daha dikkatle takip edeceklerini ifade etti. Vatandaşlar, başta il Emniyet Müdürü Ömer Aydın olmak üzere seminerin hazırlanmasında emeği geçen Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerine teşekkür ettiler.
(MDC-ÖK-Y)

01.01.2013 11:08:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT