1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. usta şowmen Cem yılmazın elinden büyük para ödülü...

usta şowmen Cem yılmazın elinden büyük para ödülü...

usta şowmen Cem yılmazın elinden büyük para ödülü...
A+A-

Ünlü şowmen cem yılmazın elinden ödül almak için sayılı günler kaldı...34. istanbul film festivali için en iyi film ödülü için usta standupçı Cem yılmazın elinden büyük para ödülü...

Kazanana Cem Yılmaz'dan ödül...son tarih 30 ocak 2015 günü başvuru süresi dolacak olan 34. film festivali olan ve en iyi film ödülünün verileceği en iyi filmin yönetmenine cem yılmazdan büyük ödül...istanbul kültür sanat vakfı İKSV den yapılan açıklamaya göre Türk sineması adına en iyi belgesel juri özel ödülü gecesi düzenleneccek ve büyük ödül verilecek..Ünlü şowmen cem yılmazın elinden ödül almak için sayılı günler kaldı...34. istanbul film festivali için en iyi film ödülü için usta standupçı Cem yılmazın elinden büyük para ödülü...

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'ndan (İKSV) yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de belgesel üretimine uzun yıllardır ilgi gösteren İstanbul Film Festivali, belgesel sinemayı ve belgeselcileri desteklemek amacıyla Türkiye Sineması bölümünde 'En İyi Belgesel' ve 'Jüri Özel Ödülü' verecek. 

Belgesel filmlere 2 kategoride Türkiye Sineması bölümü destekçisi Anadolu Efes'in katkısıyla sunulacak ödül toplam 15 bin lira olacak. Belgesel yarışması yönetmeliğine film.iksv.org adresinden ulaşılabilecek.İstanbul Film Festivali'ne Türkiye'den katılacak filmler için son başvuru tarihi 30 Ocak olarak belirlendi. Başvurular arasından belirlenecek filmler, 34. İstanbul Film Festivali'nin Türkiye Sineması bölümünde Altın Lale Ulusal Yarışması, Yeni Türkiye Sineması ve Belgeseller başlıkları altında gösterilecek.

Ulusal Yarışma kategorisinde yer alacak filmler arasından jürinin seçeceği 'En İyi Film'e 150 bin lira, 'En İyi Yönetmen'e 50 bin lira ödül verilecek. Ulusal Yarışma'ya katılacak filmler arasından en iyi ikinci filme Onat Kutlar anısına 'Jüri Özel Ödülü' sunulacak ve bu filmin yapımcısına da Anadolu Efes tarafından 60 bin lira özel ödül takdim edilecek.

'En İyi Kadın Oyuncu' ve 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülleri 10 biner lira olacak. İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışması'nda jüri ayrıca 'En İyi Senaryo', 'En İyi Görüntü Yönetmeni', 'En İyi Kurgu' ve 'En İyi Özgün Müzik' dallarında da ödül verecek. 'Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü'nü kazanan filmin yönetmenine de CMYLMZ Fikirsanat aracılığıyla 30 bin lira para ödülü takdim edilecek.

 

cem.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT