1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Usta kalem Yaşar Kemal hastaneye kaldırıldı...Ünlü edebiyatçının durumu herkesi hüzünlendirdi

Usta kalem Yaşar Kemal hastaneye kaldırıldı...Ünlü edebiyatçının durumu herkesi hüzünlendirdi

Usta kalem Yaşar Kemal hastaneye kaldırıldı...Ünlü edebiyatçının durumu herkesi hüzünlendirdi
A+A-

Yaşar Kemal hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Nobel edebiyat ödüllü usta isim Yaşar kemal yoğun bakıma kaldırıldı ve işte duayen edebiyatçının son durumu..Nobel Ödüllü Yaşar Kemal yoğun bakım ünitesine kaldırıldı..işte son durumu..

Türkiyenin nobel ödüllü edebiyatçısı Yaşar kemal hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı. Edebiyat dünyasının önde gelen siması yaşar kemal istanbul tıp fakültesinde yoğun bakıma alındı ve şuuru kapalı olduğu öğrenildi. usta edebiyatçının son durumu hakkında solunum destekli cihaza bağlı olduğu açıklandı.Yaşar Kemal hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Nobel edebiyat ödüllü usta isim Yaşar kemal  yoğun bakıma kaldırıldı ve işte duayen edebiyatçının son durumu..

BAŞBAKANLIKTAN AÇIKLAMA 

Başbakan Ahmet Davutoğlu yoğun bakımda tedavisi sürdürülen Yaşar Kemal'in eşi Ayşe Semiha Baban'ı arayarak sağlık durumu hakkında bilgi almış ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Öte yandan Başbakan Davutoğlu, ilgililere büyük roman yazarımızın sağlığı için gereken her şeyin yapılması talimatını vermiş, durumu yakından takip etmektedir.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, ünlü yazar Yaşar Kemal'in hayati tehlikesi bulunduğunu açıkladı.

Türk edebiyatının ünlü yazarlarından Yaşar Kemal, öğlen saatlerinde İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmişti. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan ünlü yazarın sağlık durumuna ilişkin İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan bir açıklama yaptı. Ünlü yazarın 5 gün boyunca başka bir hastanede tedavi edildikten sonra öğlen saatlerinde hastanelerine geldiğini açıklayan Karan, 'Ailenin isteği üzerine bizim hastanemize nakledildi. Akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu var. Bilinci kapalı ve solunum makinasına bağlı. Maalesef hayati tehlikesi var. Yoğun bakımda solunum destek tedavisi görmekte ve tüm organ bozukluklarına yönelik çok yönlü bir tedavi uygulanmakta' dedi.

yasar.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT