1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uşak Üniversitesi'nde "hukuk İle Ahlakın İlişkisi Konulu Konferans Düzenlendi

Uşak Üniversitesi'nde "hukuk İle Ahlakın İlişkisi Konulu Konferans Düzenlendi

Uşak Üniversitesinde hukuk İle Ahlakın İlişkisi Konulu Konferans Düzenlendi
A+A-

Uşak Üniversitesi'nde "Hukuk ile Ahlakın İlişkisi" konulu bir konferans düzenlendi. Güzel Sanatlar Fakültesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi'nde gerçekleşen konferansa Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Ü

Uşak Üniversitesi'nde "Hukuk ile Ahlakın İlişkisi" konulu bir konferans düzenlendi.
Güzel Sanatlar Fakültesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi'nde gerçekleşen konferansa Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Battal konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Ahmet Battal, konferanstaki sunumunda hukuk ve ahlak kurallarının genel tanımını yaptı. Evrendeki sorunların hukuk ve ahlak sayesinde çözümlenebileceğini belirten Prof. Dr. Battal, " Kötülük istisna iyilik ise asıldır. Gözümüzün uyuması önemli değil asıl vicdanımız uyumasın" dedi. Konferansa Vali Mehmet Ufuk Erden, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Bayram, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Prof. Dr. Ahmet Battal yaptığı sunumun ardından öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Konferans sonunda Vali Mehmet Ufuk Erden, Prof. Dr Battal'a teşekkür ederek Üniversite adına plaket verdi.
(KY-İK)

18.12.2012 12:08:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT