1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uşak Tmo Ekmek İsrafını Önlemek İçin Kampanya Yürütecek

Uşak Tmo Ekmek İsrafını Önlemek İçin Kampanya Yürütecek

Uşak Tmo Ekmek İsrafını Önlemek İçin Kampanya Yürütecek
A+A-

Uşak Toprak Mahsulleri Ofisi (Uşak TMO) Müdürü Mustafa Özdemir, ekmek israfını önlemek için başlatılan kampanya kapsamında kurumlarla işbirliği yapıp bir dizi çalışma yürüteceklerini ifade etti. TM

Uşak Toprak Mahsulleri Ofisi (Uşak TMO) Müdürü Mustafa Özdemir, ekmek israfını önlemek için başlatılan kampanya kapsamında kurumlarla işbirliği yapıp bir dizi çalışma yürüteceklerini ifade etti.
TMO Uşak Müdürü Mustafa Özdemir, ekmek israfının önüne geçmek maksadıyla başlatılan ve TMO'lar tarafından yürütülen kampanya ile ilgili yapacakları çalışmalar hakkın bilgi verdi. Kampanya kapsamında resmi kurumlara ekmek israfı ile ilgili bilgilendirici afişler asacaklarını belirten Mustafa Özdemir, "Ekmek israfının önlenmesi ile ilgili kampanyayı illerde ofisler yürütecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından sonra bir çalışma başlatıldı. Kampanya kapsamında ekmek tüketiminin ve buna bağlı olarak da israfının yoğun olduğu yerler olan lokantalar, okul kantinleri, öğrenci yemekhaneleri gibi yerlerde kampanya afişlerini asacağız. Resmi kurumlarla da gerekli görüşmeleri yapıp kampanyaya destek isteyeceğiz. Kampanyanın sağlıklı yürümesi için yerel basının da desteğine ihtiyacımız var" dedi.
Türkiye'nin önemli konularından birinin israf olduğunu da kaydeden Özdemir, "Bu sadece ekmek konusunda değil. Hemen her konuda israf ciddi bir sorun. İnsanlar bazı yerlerde açlıkla mücadele ediyor. Açlık sorununu aşmaya çalışıyor. Bazı yerlerde ise maalesef israf var. İsraf konusuna milli servet açısından da bakılmalı. Orada israf edilen ekmek veya enerji kaynakları değil israf edilen milli servetimiz" dedi.
(KY-İK)

07.02.2013 15:38:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT