1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uşak Polisi 2012 Yılında Kaçakçılara Geçit Vermedi

Uşak Polisi 2012 Yılında Kaçakçılara Geçit Vermedi

Uşak Polisi 2012 Yılında Kaçakçılara Geçit Vermedi
A+A-

Uşak İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, 2012 yılında uyuşturucu ve sigara ve tarihi eser kaçakçılarına karşı yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Şammaz Demirtaş operasyonlar sonucu bir yıl içerisinde

Uşak İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, 2012 yılında uyuşturucu ve sigara ve tarihi eser kaçakçılarına karşı yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Şammaz Demirtaş operasyonlar sonucu bir yıl içerisinde; 307 kilogram esrar, bin 551 adet uyuşturucu hap, 353 bin 178 paket kaçak sigara ve 414 adet tarihi eser, ele geçirildiklerini bildirdi.
İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, halkın mal ve can güvenliğini sağlamak amacıyla mesai mevhumu gözetmeden hizmet üretmeye çalıştıklarını belirterek suç ve suçluyla mücadelede halk desteğinin önemine işaret etti. 2012 yılında uyuşturucu, sigara ve tarihi eser kaçakçılarına karşı etkin bir mücadele yürüttüklerini anlatan Demirtaş, özverili çalışmaları nedeniyle personeline de teşekkür etti. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nin 2012 yılında güzel işlere imza attığını ve son yılların en başarılı yılını geçirdiklerini belirten Demirtaş, özellikle gençleri hedef alan uyuşturucu ile mücadelenin aynı kararlılıkla devam edeceğini de bildirdi. 2012 yılında ekipleri toplam 244 adet operasyon düzenlediğini ve bu operasyonlarda 386 kişinin gözaltına alındığını söyleyen İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, gözaltına alınan şüphelilerden 69'unun çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandığını açıkladı. Operasyonlara katılan personelin özverili bir çalışma yürüttüğünü de anlatan Demirtaş, "Ekiplerimiz başarılı bir yıl geçirdi. Uşak polisi olarak halkın mal ve can güvenliğini temin etmek amacıyla suç ve suçluyla mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu mücadelede en büyük desteği halkımızdan alıyoruz. Halkımızın bize olan güveni ve desteği devam ettiği sürece huzur ve güven ortamının temini daha kolay olacaktır. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubemizin 2012 yılında düzenlediği operasyonlarda 307 kilogram esrar, bin 551 adet uyuşturucu hap, 414 adet tarihi eser, 353 bin 178 paket kaçak sigara ele geçirdik. Bir önceki yıla oranla operasyon sayımız yüzde 53, gözaltına alınan şüpheli sayısı yüzde 40, tutuklama sayısı ise yüzde 176 arttı. Halkın huzur ve güveninin temin etmek için bu yılın ilk ayında gerçekleştirilen 13 operasyonda da 23 kişi göz altına alındı şüphelilerin 9'u tutuklandı. İlk ayda 69 kilo 569 gram esrar maddesi ile 49 bin paket ele geçirdik. Uşak polisi olarak sadece kaçakçılıkta değil her alanda halkın güvenini temin etmek için fedakarca görev yapıyoruz. Halkımız bizimle işbirliği yapsın istiyoruz. İşbirliğimiz artarsa polisimizin çalışma azmi de başarı oranı da artacaktır. İl Emniyet Müdürü olarak bu vesile ile Uşak halkımıza mutlu huzurlu bir yıl diliyorum" dedi.
(KY-İK)

19.01.2013 11:50:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT