1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ünlü'den, Yeniden Borsa Başkanlığına Yeşil Işık

Ünlü'den, Yeniden Borsa Başkanlığına Yeşil Işık

Ünlüden, Yeniden Borsa Başkanlığına Yeşil Işık
A+A-

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, Ticaret Borsası Başkanlığına yeniden aday olabileceğini bildirdi. Ünlü İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Şubat ya da Mart ayı içinde odalar ve borsaları

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, Ticaret Borsası Başkanlığına yeniden aday olabileceğini bildirdi.
Ünlü İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Şubat ya da Mart ayı içinde odalar ve borsaların seçimlerini yaptıklarını, Mayıs ayında da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığı seçimlerinin gerçekleştiğini kaydetti. Şubat ya da Mart ayında diğer odalar ve borsalarda olduğu gibi Kayseri Ticaret Borsası'nda da seçimlerin yapılacağını ifade eden Ünlü, ''Şimdiye kadar yapılan uygulama, 2 dönem üst üste başkanlık yapan, 2 dönem bekledikten sonra aday olabiliyordu. Ama Anayasa Mahkemesi'ne yapılan itiraz sonucu bu uygulama iptal edildi. Yani 2 ya da 3 dönem başkanlık yapanların önünü açtılar. Yani kesintisiz 2 dönem başkanlık yapanlar, 2 dönem beklemeden yeniden başkan olabilirler. Bundan da Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Hasan Ali Kilci, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak ve ben 2 dönem yani 8 yıl başkanlık yaptığımız için önümüz tıkalıydı. Şimdi açılınca yeniden başkan olma şansımız doğdu'' dedi.
Açıklamasında, ''Ben adayım demekle aday olunmaz. Aday olacak kişiyi başkalarının da desteklemesi lazım'' diyen Ünlü, ''Onun için de Ticaret Odası'nda beraber çalıştığımız meslek komitesindeki arkadaşlarla istişare edeceğiz. Ailemle ve ortaklarımla da istişare edeceğim. Onlardan olumlu bir cevap alırsam, yeniden aday olabilirim'' diye konuştu.
(ZB-Y)

15.01.2013 11:21:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT