1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ünlü Sanatçıyı Dolandıran Kişi Diyarbakır'da Yakalandı

Ünlü Sanatçıyı Dolandıran Kişi Diyarbakır'da Yakalandı

Ünlü Sanatçıyı Dolandıran Kişi Diyarbakırda Yakalandı
A+A-

Ünlü sanatçı Ümit Sayın, dolandırıcıların tuzağından son anda kurtuldu. Adına telefon hattı ve çeşitli bankalarda hesap açıldığını söyleyen dolandırıcılar, bunu yapan kişilerin yakalanması için sanatç

Ünlü sanatçı Ümit Sayın, dolandırıcıların tuzağından son anda kurtuldu. Adına telefon hattı ve çeşitli bankalarda hesap açıldığını söyleyen dolandırıcılar, bunu yapan kişilerin yakalanması için sanatçıdan 20 bin lira para talep etti.
Diyarbakır'dan Ümit Sayın'ı arayan ve kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, terör örgütü üyeleri tarafından adına 11 tane cep telefon hattı, çeşitli bankalarda hesabı açıldığını söyledi. Dolandırıcılar, terör örgütü üyesi şahısların yakalanmaları için sanatçı Sayın'dan 20 bin lira para talep etti. Yapılan görüşmenin ardında Ümit Sayın, dolandırıcıların belirttikleri hesaba 20 bin lirayı vermeyi kabul etmesi üzerine, dolandırıcılar Diyarbakır'da bulunan bir bankanın şubesine paranın gönderilmesini talep etti. Bunun üzerine Sayın 20 bin lirayı dolandırıcıların hesabına yolladı. Daha sonra dolandırıldığının farkına varan Ümit Sayın, olayı polise bildirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri şikayet üzerine Sayın'ın parayı yatırdığı Diyarbakır'daki bankadaki hesabı bloke etti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerine iletmesi üzerine yapılan kapsamlı çalışmada Ümit Sayın'ı arayan kişinin Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Rıdvan K. (23) olduğu tespit edildi. Bunun üzerine hareket geçen polis ekipleri yaptıkları çalışma sonucu Ümit Sayın'ı dolandıran Rıdvan Rıdvan K.'yi takibe aldı. Takibe alınan Rıdvan K., Ümit Sayın'ın parayı yolladığı Diyarbakır'daki bir bankanın şubesinde parayı çekmeye gelirken yakalanarak gözaltına alındı.
Zanlı, emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

29.01.2013 16:23:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT