1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Ünlü Sanatçı Mariah Care pizza ve donutlar ile aşırı şişmanlaştı..

Ünlü Sanatçı Mariah Care pizza ve donutlar ile aşırı şişmanlaştı..

Ünlü Sanatçı Mariah Care pizza ve donutlar ile aşırı şişmanlaştı..
A+A-

Ünlü sanatçı ve şarkıcı Mariah Carey aldığı kiloları ile herkesi şaşkına çevirdi. Son verdiği konserde çıktığı sahnede kimseyi inandıramayacak kadar kilo alan Mariah Carey hayretler içinde bıraktı herkesi...

Popüler şarkıcı ve sanatçı Mariah Carey son kilo almış hali ile sidney de çıktığı bir konserde hayaralarına şaşkına çevirdi.Ünlü sanatçı ve şarkıcı Mariah Carey aldığı kiloları ile herkesi şaşkına çevirdi. Son verdiği konserde çıktığı sahnede kimseyi inandıramayacak kadar  kilo alan Mariah Carey hayretler içinde bıraktı herkesi... aşırı kilo almasının sebebi ise boşanmasından dolayı kendini sürekli yemeğe vermesi ve aşırı kilo almasına neden olduğu bildirildi.

 

Mariah Carey boşanma nedeni ile kendini yemeğe vermesi ile kilo almasına büyük ölçüde etkili oldu ve en çok sevdiği yemekler ola pizza ve donutlara daha çok yönelmesi Mariah Carey in aşırı kilo aldığı kesin bir gerçek...


45 yaşındaki şarkıcı yediği bu yemekler üzerine kilo alması hayranlarını haretlere düşürdü. 70 kiloyu geçtiği söylenen Mariah Carey kendisine bir tasarımcının kilo vermesi gerektiği söylenmesi üzerine sanatçının birdaha bana şişman demeyin sonra kovarım diye tepki gösterdiği söyleniyor.

 

sanatci.jpg

 

MARİAH CAREY KİMDİR

Mariah Carey, 27 Mart 1970 New York doğumlu şarkıcı, söz yazarı, yapımcı, müzik video yönetmeni ve oyuncudur. Yarı Venezuellalı, yarı Afrika kökenli mühendis bir Alfred Roy adında babanın ve Patricia Hickey Opera sanatçısı İrlandalı bir annenin üçüncü ve en küçük çocukları olarak dünyaya geldi. Fakir bir çocukluk geçiren Mariah Carey, henüz üç yaşındayken annesi ve babası ayrıldı. Carey ilk kez ilkokuldayken bir piyeste şarkı söyler ve liseye geldiğinde şarkılar yazmaya başlar. Oldfield Orta Okulu ve Harborfield Lisesinde okudu. 

Küçük bir çocukken sesini farkeden annesi sayesinde müzik eğitimi almaya başlayan sanatçı, liseyi bitirene kadar amatör olarak müzik çalışmalarını sürdürdü. Liseyi bitirdikten sonra da profesyonel olarak çalışmak için Manhattan’a yerleşti. Sonunda Mariah Carey çabalarının sonucunu alır ve Porto Rikolu şarkıcı Brenda K. Starr’ın vokalisti olur. 1988 yılında Colombia Plakçılık yöneticilerinden Tommy Mottola ile bir partide tanışma fırsatı elde der ve ona demo kasetini verir.
1990 yılında Carey ilk albümü Mariah Carey’i çıkartır. Albümde çoğu şarkı sözü kendisine aittir ve albüm Amerika Billboard 200 listesinde bir numara olur ve 4 tane bir numara olan şarkı çıkarır. Bu albümle Carey bir star olur ve iki adet Grammy ödülü (En İyi Yeni Sanatçı, En İyi Kadın Pop Şarkıcısı) kazanır.

1994'te çıkardığı "Merry Christmas" isimli noel temalı albümü ile perçinledi. Albüm, tüm zamanların en çok satan noel temalı albümü oldu.

2000 yılında Dünya Müzik Ödülleri'nde ise "Son 10 Yılın En İyi Sanatçısı" seçildi ve "Tüm Zamanların En Çok Satan Kadın Sanatçısı" ilan edildi. Aynı zamanda yalnızca 100 milyon ve üzeri albüm satan sanatçılara verilen "Chopard Diamond Ödülü" nü ilk alan kişi oldu.

Tiz bir sese sahip olmakla birlikte yükses frekansta şarkı söyleyen şarkıcıların başında gelir. ABD'de 1 numaraya ulaşan 18 şarkısıyla rock Kralı Elvis Presley'i tahtından etmişti.

5 Haziran 1993'te Sony müzik şirketinin sahibi Tommy Mottola ile evlenen ünlü şarkıcı 5 Mart 1998'de boşandı.

Mariah Carey, kendinden 11 yaş küçük genç rap yıldızı Nick Cannon ile 30 Nisan 2008 tarihinde evlendi. 30 Nisan 2011 tarihinde Monroe ve Fas adında, biri kız diğeri erkek olan ikiz çocukları oldu.

Albümler:
1990 - Mariah Carey
1991 - Emotions
1992 - MTV Unplugged EP
1993 - Music Box
1994 - Merry Christmas
1995 - Daydream
1997 - Butterfly
1998 - #1's
1999 - Rainbow
2001 - Glitter
2001 - Greatest Hits
2002 - Charmbracelet
2003 - The Remixes
2005 - The Emancipation of Mim

 

A+A-

HABERE YORUM KAT