1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ünlü Şair Ve Yazarlar Okurlarıyla Buluştu

Ünlü Şair Ve Yazarlar Okurlarıyla Buluştu

Ünlü Şair Ve Yazarlar Okurlarıyla Buluştu
A+A-

Yakın Kitabevi'nin yazarları okurlarıyla buluşturduğu kültür sanat etkinlikleri kapsamında şair yazar Namık Kuyumcu ve Nevzat Çelik İzmirli okurlarıyla buluştu. Söyleşi ve imza gerçekleştirildi. Ün

Yakın Kitabevi'nin yazarları okurlarıyla buluşturduğu kültür sanat etkinlikleri kapsamında şair yazar Namık Kuyumcu ve Nevzat Çelik İzmirli okurlarıyla buluştu. Söyleşi ve imza gerçekleştirildi.
Ünlü şair ve yazarlardan Namık Kuyumcu ve Nevzat Çelik İzmir'li hayranlarıyla buluştu. "Şiir ve itiraz", " Aşk Şiir Aykırılık", " Küreselleşmek ve Ütopya" başlıklarında, konuk şairler düşüncelerini paylaştı. Ünlü yazarlar hayranlarıyla yaptığı söyleşide, "Her türlü eşitsizliğin, adaletsizliğin, haksızlığın, egemenliğin ve cinsiyetçiliğin hüküm sürdüğü böylesi bir kirlenmiş dünyada; şiir de aşk da hayatın ve insan olmanın derinliğinden atılan bir itiraz oku gibi olduğunu ifade ederek, " Güne, güncele, haza ve hıza karşı yenilmiş ve tutsak insan, sanata ve edebiyata gittikçe yabancılaşmaktadır. Ayak üstü yaşamın kendisi, kültürel sanatsal ve bilgisel dünyada da etkisini göstermektedir. Derinliğine bilmek ve kavramak yerini, yüzeysel algı ve kolaycılığa bırakmıştır. Yine de bilen ve kavrayan insanın, bu oyunun dışında durarak, daha farklı bir yaşam biçimini sürdürebilmesi mümkündür! Şiir, sanat ve aşk bu anlamda ihtilal gibidir" dedi.
(OA-ERG-Y)

15.01.2013 10:55:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT