1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üniversiteye Gitmek İsteyen Kıza Baba Dayağı

Üniversiteye Gitmek İsteyen Kıza Baba Dayağı

Üniversiteye Gitmek İsteyen Kıza Baba Dayağı
A+A-

Adana'da üniversitede okuyabilmek için dershaneye gitmek isteyen genç kızı, babasının çalışıp eve para getirmesi için dövdüğü ileri sürüldü. Olay, merkez Yüreğir ilçesinde meydana geldi. İddiaya gö

Adana'da üniversitede okuyabilmek için dershaneye gitmek isteyen genç kızı, babasının çalışıp eve para getirmesi için dövdüğü ileri sürüldü.
Olay, merkez Yüreğir ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 1 yıl önce liseyi bitiren ve girdiği üniversite sınavında başarısız olan 19 yaşındaki İpek Y., yeniden sınavlara girmek için dershaneye gitmek istedi. Ancak babası Hüseyin Y. (45) buna karşı çıkarak, kızına "Sen çalışıp eve para getir, okumakla bir şey olmaz" dedi. Genç kıza evde babasından ve diğer aile fertleri tarafından baskı uygulandı. Bununla da yetinmeyen ailesi, genç kızı üfürükçülere göstermek için memleketleri Diyarbakır'a gönderdi. Yaklaşık 6 ay Diyarbakır'da alıkonulan genç kız, kaçarak Adana'ya geldi. Üniversite sınavına girme konusunda direten genç kız, babası tarafından sopayla dövülünce polise sığındı. Şikayet üzerine baba Hüseyin Y. gözaltına alınarak, ifadesine başvuruldu. Daha sonra serbest bırakılan baba Hüseyin Y., kızının iddialarını yalanlayarak, genç kızın akıl sağlığının yerinde olmadığını, söylediklerinin doğru olmadığını söyledi.
Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra kadın sığınma evine yerleştirilen İpek Y. ise, tek isteğinin üniversiteye gitmek olduğunu belirterek, "Babam sürekli olarak beni sopayla dövdü. Yediğim dayaklardan psikolojim bozuldu. Üstelik sadece babam dövmüyor beni" dedi.
(FKE-AKL-CC-Y)

19.01.2013 10:56:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT