1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üniversiteli Gençler Hazırlıkta 'sağlık Raporu' Kabul Edilmemesini Protesto Etti

Üniversiteli Gençler Hazırlıkta 'sağlık Raporu' Kabul Edilmemesini Protesto Etti

Üniversiteli Gençler Hazırlıkta sağlık Raporu Kabul Edilmemesini Protesto Etti
A+A-

Eskişehir'de üniversiteli gençler, hazırlık sınıfında 'sağlık raporu' kabul edilmemesini protesto etti. Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampusu'nda toplanan 'hazırlık kolektifi' adlı grup adına açıkla

Eskişehir'de üniversiteli gençler, hazırlık sınıfında 'sağlık raporu' kabul edilmemesini protesto etti.
Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampusu'nda toplanan 'hazırlık kolektifi' adlı grup adına açıklama yapan Caner Cömert, rapor konusunda birçok öğrencinin mağdur olduğunu anlatarak, "Anadolu Üniversitesi'nde geçtiğimiz haftalarda bir kız öğrenci okul dışında bıçaklı saldırıya uğradı ve hazırlıkta rapor kabul edilmediğinden dolayı okula gelmek zorunda kaldı. Mecburen okula gelen arkadaşımızın ders esnasında kanaması başladığı için ambulansla hastaneye kaldırıldı. Geçtiğimiz yıllarda da hazırlık binasında benzer birçok olay yaşanmış ve hatta derslere sedyeyle girmek zorunda kalan öğrenciler oldu" dedi.
Hazırlıktaki insani koşullara uygun olmayan sisteme karşı geçtiğimiz yıllarda birçok protesto eyleminin gerçekleştirildiğini hatırlatan Cömert, "Geçtiğimiz yıllarda yapılan eylemlerde öğrenciler 14 gün çadırlarda yatmış ve Anadolu Üniversitesi basında kötü bir imajla anılmıştır. Eylemlerin sonunda öğrencilere rektörlük tarafından verilen 'bölümlerinize geçirileceksiniz' sözü tutulmamıştır, bu mesele halen devam etmektedir. Bizleri okulumuzda sedye ya da sargı bezleri ile dolaşmak zorunda bırakan bu tabloyu görmek istemiyoruz. Hazırlık sisteminin değişmesini ve insani şartalara uygun olmasını istiyoruz" diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.
(KÇ-MŞ)

23.01.2013 16:35:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT