1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversite-Van iş Çevreleri Eğitim İşbirliği Toplantısı

Üniversite-Van iş Çevreleri Eğitim İşbirliği Toplantısı

Üniversite-Van iş Çevreleri Eğitim İşbirliği Toplantısı
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) tarafından düzenlenen “Üniversite-Van iş Çevreleri Eğitim İşbirliği Toplantısı”nda Van iş çevrelerinin ihtiyaç duyduğu eğitimler ve YYÜ’nün bu eğitimlere katkısı belirlenmeye çalışıldı.

Toplantıda; İş-Kur, KOSGEP ve bazı odaların eğitim destek projeleri açıklanırken, bu programlar çerçevesinde işveren ve çalışanların eğitimlerinin gerçekleştirilmesi konuları tartışıldı. Toplantıda bir konuşma yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, YÜSEM’in çok aktif ve iş çevrelerine çok büyük katkılar sunabilecek bir birim olduğunu belirterek, “Üniversitemizin kapısı herkese açık, birlikte neler yapabiliriz diye iş çevreleri ile sürekli irtibat halindeyiz. Katıldığımız değişik toplantılarda öneriler ve teklifler alıyoruz. Bunlardan bazılarını da değerlendirip hayata geçiriyoruz, bu toplantı da onlardan biri. Çok önemli bir toplantı. Buradan alacağımız çıktıları da değerlendirip en kısa sürede hayata geçireceğiz. Van’ın geleceği için el birliği ile istikrarlı adımlar atacağız. Sizlerde bu enerjiyi görüyorum, üniversitemizde bu enerji var. Her kurum, odalar, sivil toplum kuruluşu elinden geleni yapıyor bunu biliyorum. Daha fazlasını birlikte yapabiliriz” şeklinde konuştu.

İŞ-KUR, KOSGEP, Van TSO, VATBO, DAKA, MÜSİAD, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Organize Sanayi Bölgesi temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda; YÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gürol Zırhlıoğlu, İŞ-KUR ve KOSGEP temsilcileri birer sunum yaptı. Soru cevap bölümü ardından sona eren toplantıya YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet Can, kurum ve oda temsilcileri, akademisyenler katıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT