1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Çorba

Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Çorba

Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Çorba
A+A-

Şanlıurfa Belediyesi'nin, Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü'nde açtığı çorba evi, öğrencileri sevindirdi. Şanlıurfa Belediyesi çorba evinden, öğrencilerle birlikte bazı öğretim görevlileri ve ün

Şanlıurfa Belediyesi'nin, Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü'nde açtığı çorba evi, öğrencileri sevindirdi.
Şanlıurfa Belediyesi çorba evinden, öğrencilerle birlikte bazı öğretim görevlileri ve üniversite çalışanları da faydalanıyor. Şanlıurfa Belediyesi Sosyal Yardım Birimi Sorumlusu İbrahim Akbaş, çorba evi sayısını şu an itibariyle 6'ya çıkarttıklarını söyledi. Şehrin Eyyübiye Mahallesi, Haleplibahçe Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi ve Evren Sanayi Sitesi içerisinde olmak üzere bugüne kadar 4 çorba evi ile hizmet verdiklerini dile getiren Akbaş, Akabe Mahallesi'nde ve üniversitede açtıkları 2 yeni çorba evi ile bu sayıyı 6'ya çıkarttıklarını aktardı.

BELEDİYE HER GÜN 4 BİN KİŞİYE SICAK ÇORBA İKRAM EDİYOR
Sosyal Yardım Birimi Sorumlusu İbrahim Akbaş, yeni açılan çorba evleriyle birlikte her gün 4 bin kişiye sıcak çorba ikram ettiklerini kaydetti. Akbaş, "Çorba evlerimiz, zengin-fakir ayrımı gözetmeksizin herkesin faydalandığı ve lokanta tarzında temiz, düzenli bir şekilde ücretsiz olarak vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Çorba evlerimizden daha çok, sabah erken saatlerde işe giden işçiler, okula giden öğrenciler ve sabah erken saatlerde dükkanını açmaya giden esnaflar da faydalanmaktadır. Çorba, her sabah saat 05.00 ile 09.00 arasında dağıtılmaktadır" dedi.
(SO-Y)

11.12.2012 18:00:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT