1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üniversite Öğrencilerine İstihdam Kolaylığı

Üniversite Öğrencilerine İstihdam Kolaylığı

Üniversite Öğrencilerine İstihdam Kolaylığı
A+A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Çanakkale İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, ÇOMÜ yöneticileriyle bir araya geldi. İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakült

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Çanakkale İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, ÇOMÜ yöneticileriyle bir araya geldi.
İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Muhammet Erat ve Doç. Dr. Yusuf Dilgin'le görüştü. Tuncer, SANTES projeleri başta olmak üzere, teknogirişim sermayesi desteği gibi konularda öğretim elemanları ve öğrencileri bilgilendirmek istediklerini belirtti. Tuncer, "Üniversitede bilgi rafta kalmasın, sanayicinin de eli kolu bağlı kalmasın istiyoruz. Bakanlığımız, üniversite ve sanayi üçlüsü işbirliği çerçevesinde özellikle üniversite son sınıf öğrencilerinin fikirlerini ve girişimciliklerini ortaya çıkarmak için destek sağlıyor. Öğrencilerin üretime ve istihdama dönüştürebilecekleri projeleri varsa projelerin hayata geçirilmesine destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitede bakanlığımızın teşviklerini ve verilebilecek hibeleri tanıtmak için konferanslar düzenlemeyi düşünüyoruz" dedi.
FEF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Fen Edebiyat Fakültesi ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nün işbirliğine girmesinin üniversite-sanayi ortak çalışmalarına zemin hazırlaması bakımından çok önemli olacağını vurgulayarak, özellikle son sınıf öğrencilerine ve öğretim elemanlarını bilgilendirici bir toplantının hemen önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi.
(GD-MŞ)

18.12.2012 16:45:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT