1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı

Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı

Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı
A+A-

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından bir defaya mahsus olmak üzere üniversitede okuyan Çermikli öğrencilere nakdi yardım yapıldı. Çermik Ka

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından bir defaya mahsus olmak üzere üniversitede okuyan Çermikli öğrencilere nakdi yardım yapıldı.
Çermik Kaymakamlığı SYDV'ye eğitim yardımı almak için dilekçeyle başvuran ve üniversitede okuduklarını belgeleyen öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere eğitim yardımı yapıldı. Eğitim yardımı almaya hak kazanan öğrencilerin paraları hesaplarına yatırıldı. Eğitim yardımının öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla yapıldığı belirtilerek, ilçede üniversitede okuyan 400 öğrencinin hesabına paralarının yatırıldığı belirtildi. Bu yıl üniversiteyi kazanan ve birinci sınıfta okuyan öğrencilere 300 lira, daha üst sınıflarda ve 2 yıllık üniversitelerde okuyan öğrencilere ise 200 lira ödendiğini belirtilirken, toplam 400 öğrenciye 70 bin lira eğitim yardımının yapıldığı ifade edildi.
(HG-YRT-AŞ-Y)

13.12.2012 16:57:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT