1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üniversite Öğrencilerinden Keyifli Panel

Üniversite Öğrencilerinden Keyifli Panel

Üniversite Öğrencilerinden Keyifli Panel
A+A-

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencileri, mesleğe bakışlarını, mesleğin sorunlarını ve hayallerini eğlenceli şekilde gerçekleştirdikleri panelde dile get

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencileri, mesleğe bakışlarını, mesleğin sorunlarını ve hayallerini eğlenceli şekilde gerçekleştirdikleri panelde dile getirdiler.
AİBÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği son sınıf öğrencileri, Kültür Merkezi Pembe Salon'da "Okul Öncesi Konuşuyor" konusunda düzenledikleri panelde, öğretim üyeleri ve arkadaşlarıyla düşüncelerini paylaştılar. Panelde, esprili sunumu ve mesleğine eğlenceli yaklaşımıyla salondakileri sık sık güldüren Mehmet Ali Özdemir, "Okul Öncesinde Erkek Olmak" konusunda yaptığı sunumda, üniversiteye başladığı 30 Eylül 2009 Çarşamba gününü hiç unutmayacağını vurgulayarak başladığı konuşmasında, ilk gün tamamen kız öğrencilerle dolu olan sınıfa bir süre giremediğini, daha sonra birkaç erkek öğrenci daha geldiğini görünce biraz daha rahatladığını anlattı. Özdemir, "Okul öncesinde erkek olmak zordur. Bütün hocalar önce sizin isminizi öğrenir ve asla kopya çekemezsiniz. Sınıftaki bütün gözler üzerinizdedir ve bayanlar hakkında bayağı bilgi sahibi olursunuz" dedi.
Özdemir, ülkemizde okul öncesi öğretmenliğinin daha çok kadın mesleği olarak algılandığını, toplumun ve ailelerin erkek öğrencilere karşı önyargılı davrandıklarını, oysa aile içinde eksik verilen baba sevgisinin sadece erkek öğretmenler tarafından kapatılabildiğinin altını çizerek, "Mesleğimiz bayan mesleği olarak görülüyor. Annem bile bu bölümü bırakıp polis olmamı istedi ama ben ileride iyi bir öğretmen olacağım için bütün bunlara kulaklarımı tıkadım" diye konuştu.
Panelde, son sınıf öğrencileri Hilal Yılmaz, Hatice Kaya, Elif Ayyıldız ve Ayşe Dudu Korkmaz da meslekleriyle ilgili birer sunum yaptılar.

14.12.2012 15:13:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT