1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üniversite Öğrencileri İle Polis Arasında Arbede

Üniversite Öğrencileri İle Polis Arasında Arbede

Üniversite Öğrencileri İle Polis Arasında Arbede
A+A-

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) bir grup öğrencinin Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) yaşanan olayları protesto etmek için yaptığı eylemde öğrencilerle polis arasında arbede yaşandı. Kı

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) bir grup öğrencinin Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) yaşanan olayları protesto etmek için yaptığı eylemde öğrencilerle polis arasında arbede yaşandı. Kısa süren olayda polis öğrencileri biber gazı sıkarak uzaklaştırdı.
AÜ öğrencileri, ODTÜ'de polis ekiplerinin öğrencilere karşı yapmış olduğu müdahaleye tepki olarak üniversitede eylem yapmak istedi. Üniversite yemekhanesi önünde toplanan öğrenciler, pankart açıp slogan atarak rektörlük binası önüne kadar yürüdü. Burada basın açıklaması yapan grup, polisin geniş güvenli tedbirleri altında slogan atmaya devam etti. Rektörlük binası önünde yapılan açıklamanın ardından üniversite caddesine yürümek isteyen gruba polis müsaade etmedi. Bunun üzerine öğrencilerle çevik kuvvet polisi arasında arbede yaşandı. Polise tekmelerle saldıran öğrencilere görevliler biber gazı sıkarak karşılık verdi. Kısa süren gerginliğin ardından ortalık sakinleşti.
Bu arada, emniyet yetkilileri, görüştükleri öğrencileri ikna ederek il merkezine yürümelerinden vazgeçirdi. Bütün bunlar yaşanırken grubun önünde bir sokak köpeğinin yatması ilginç görüntülere sahne oldu. Eylem grubun dağılmasının ardından olaysız olarak sona erdi.
(FS-HÖ-MŞ)

19.12.2012 16:20:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT