1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üniversite Hastanesinden Bir İlk Daha

Üniversite Hastanesinden Bir İlk Daha

Üniversite Hastanesinden Bir İlk Daha
A+A-

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalp Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri, akciğeri iflas noktasına gelen bir hastayı cihazla yaşatmaya çalışıyor. Ülke genelin

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalp Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri, akciğeri iflas noktasına gelen bir hastayı cihazla yaşatmaya çalışıyor.
Ülke genelinde gelişmiş hastanelerde kısıtlı olarak yapılabilen, ilde de ilk kez uygulanan bu yöntemle hasta cihazla yaşatılırken, bir yandan da akciğeri yapılan uygulamalarla kurtarılmaya çalışılıyor.
Kalp Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Göz ve ekibi tarafından bu çalışma hakkında yapılan açıklamada, "S.M. isimli bayan hasta, solunum yetmezliği şikayetiyle devlet hastanesine başvurmuş, sonrasında Harran Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Yapılan incelemelerde hastanın akciğerinin iflas noktasına geldiği anlaşılarak, yapay akciğer cihazına bağlanmıştır. Hastanın genel durumu iyi olup, akciğerlerinin tedavisine başlanmıştır. Hasta tedaviye cevap vermesi halinde rahat bir yaşam sürdürecek ve hastanın hayati tehlikesi sona erecektir" denildi.
(MUD-SO-Y)

18.12.2012 13:46:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT