1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Unıcef Heyeti, Süleyman Şah Kampını Ziyaret Etti

Unıcef Heyeti, Süleyman Şah Kampını Ziyaret Etti

Unıcef Heyeti, Süleyman Şah Kampını Ziyaret Etti
A+A-

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye temsilcileri, Akçakale Süleyman Şah kampını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. UNICEF Türkiye temsilcileri Simone Vis ve Severine Jacomy

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye temsilcileri, Akçakale Süleyman Şah kampını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
UNICEF Türkiye temsilcileri Simone Vis ve Severine Jacomy Vite, Akçakale Süleyman Şah kampında Suriyeli çocukların eğitim gördüğü çadırları gezerek verilen eğitime hayran kaldıklarını dile getirdiler.
UNICEF Türkiye temsilcileri eğitim program yöneticisi Simone Vis ve çocuk koruma yöneticisi Severine Jacomy Vite'yi, Akçakale Süleyman Şah kamp müdürü Halil Tekyıldız, müdür yardımcıları Mehmet Asutay ve Bekir Engül karşıladı. UNICEF heyeti kamp yönetimi ile bir süre görüştükten sonra Suriyeli çocukların eğitim gördüğü alanı ziyaret ettiler.
Süleyman Şah kampında Suriyeli çocuklara verilen eğitime hayran kaldıklarını dile getiren eğitim program yöneticisi Simone Vis şu açıklamalarda bulundu: "UNICEF Türkiye ekibi olarak Akçakale kampını ziyaret ettik. Gördüğümüz çalışmalardan oldukça etkilendik, çocuklar ve gençlerle özelikle planladığımız bir projemiz var. Bu projeye Türk hükümetinin de destek vereceğini planlıyoruz. Burada verilen eğitimden de çok etkilendiğimizi ifade etmek istiyoruz" dedi.
Süleyman Şah kamp müdürü Halil Tekyıldız ise "Bugün kampımızı UNICEF heyeti ziyaret etti. Kamp yönetimi olarak bu ziyaretten memnun olduk. Okulumuzu ziyaret ettiler. Okulumuzda 200 Arap öğretmen, 27 Türk öğretmen toplamda 227 öğretmenle eğitim veriyoruz. Burada 6 bin öğrenci eğitim görüyor. Yaptığımız çalışmaları yakından takip ettiler. Çok güzel çalışmaların olduğunu ifade ettiler. UNICEF heyeti olarak eğitimle alakalı projeleri sundular. Biz de kamp yönetim olarak projeyi inceleyeceğimizi ve destek vereceğimizi kendilerine ifade ettik" dedi.
(MD-ÖK-Y)

01.02.2013 11:16:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT