1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ünal'dan 'mevlana Haftası' Mesajı

Ünal'dan 'mevlana Haftası' Mesajı

Ünaldan mevlana Haftası Mesajı
A+A-

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Mevlana Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Ünal, mesajında "Hazreti Mevlana 13. yüzyılda tüm insanlığa yaptığı çağrıyla, insan sevgisi ve hoşgörüye dayal

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Mevlana Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
Ünal, mesajında "Hazreti Mevlana 13. yüzyılda tüm insanlığa yaptığı çağrıyla, insan sevgisi ve hoşgörüye dayalı bir hayat anlayışının yerleştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır" dedi.
Milletvekili Ünal, yayımladığı mesajında şu sözlere yer verdi: "İnsan düşüncesine yepyeni bir mesaj veren ve İslam düşünürlerinin fikir sistemlerini, inanç akidelerini ruh, akıl ve sevgi üçgeni içinde sunan, insanlığa ahlak, din, ilim ve akıl yolunda yeni ufuklar açan Mevlana Celaleddin-i Rumi, hazretlerinin fikirlerine günümüz de daha fazla ihtiyaç duyuyor Hz. Mevlana'nın bir sözünü hatırlatmak istiyorum. 'Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.' Hz. Mevlana'nın 739. vuslat yıl dönümünün; millet olarak birlik, beraberlik, kardeşliğe ve dünya barışının tesisine vesile olmasını temenni ediyorum."
(RCP-SLH-Y)

06.12.2012 16:50:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT