1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ünal Aysal Spekülasyondan Kaçındı

Ünal Aysal Spekülasyondan Kaçındı

Ünal Aysal Spekülasyondan Kaçındı
A+A-

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarıyla ilgili olarak, "Büyük kulüpleri karşı karşıya getirecek bu tip söz ve söylemlerden hepimizin kendimizi

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarıyla ilgili olarak, "Büyük kulüpleri karşı karşıya getirecek bu tip söz ve söylemlerden hepimizin kendimizi soyutlaması lazım. Bunlar hem mesnetsiz, hem gereksiz söylemler" dedi.
Ünal Aysal, İktisadi Araştırmalar Vakfı tarafından Levent Büyükdere Plaza'daki Türkiye Sigorta Birliği Konferans Salonu'nda düzenlenen Araştırma ve Tez Değerlendirme Yarışmaları Ödül Töreni ile "Spor Yönetiminin Sorunları" konulu konferans öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Fenerbahçe Dergisi'nde yayımlanan "Ara transfer döneminde takımımıza önemli takviyeler yaptık, bunlarla gurur duyduk, her Fenerbahçeli de bu transferlerle gurur duymalıdır. Tüm Fenerbahçeliler bilmelidir ki, bu transferler, son kuruşuna kadar vergilendirilmiş olup; hiçbir şekilde manipülasyonla elde edilen gelirlere dayandırılmamış; Fenerbahçelinin alın teriyle gerçekleştirilmiştir" şeklindeki sözleriyle Galatasaray'a göndermede bulunduğuna dair değerlendirilmelerin sorulması üzerine, başkan Aysal, "Büyük kulüpleri karşı karşıya getirecek bu tip söz ve söylemlerden hepimizin kendimizi soyutlaması lazım. Bunlar hem mesnetsiz, hem gereksiz söylemler. Buna benim verebilecek bir cevabım yok, çünkü zaten bunun arkasında bir gerçek yatmıyor" diye konuştu.
Ünal Aysal, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın, Fenerbahçe'nin, transfer sürecinde Wesley Sneijder'in aklını çelmek için girişimlerde bulunduğuna yönelik iddialarıyla ilgili olarak da, "Divan Başkanımız eğer bir söylemde bulunduysa, arkasında bir şey olmadan böyle bir söylemde bulunmamıştır diye düşünüyorum. Ama Divan Başkanımızın ne söyleyeceği, ne söyleyebileceği konusunda da benim fazla bir yaptırımım ve söz hakkım yok" şeklinde konuştu.
Aysal, kendisinin bu süreçte Fenerbahçe'nin bir girişiminden haberdar olup olmadığının sorulması üzerine ise, "Ben Galatasaray Kulübü başkanıyım, hiçbir şekilde bu tip spekülasyonlara katılmam. Elimde bilgi de olsa katılmam, olmasa da katılmam" değerlendirmesinde bulundu.
Ünal Aysal, yeni transferi Didier Drogba ve Wesley Sneijder'e yönelik eleştirileri anlamsız bulduğunu ifade etti.
Sneijder'in yaşı itibariyle en olgun dönemini geçirdiğini dile getiren Aysal, "Sneijder 26 yaşında. 26 yaşındaki bir futbolcu mesleğinin en doruk noktasındaki bir oyuncudur. Herhalde buna kimsenin de söyleyebilecek bir şeyi yoktur. Drogba da tecrübesi, kapasitesi ve fizik gücüyle Türkiye liginde değil, hala bugün dönüp İngiltere liginde çok rahat oynayacak bir oyuncu" açıklamasını yaptı.
Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal, transferleri teknik direktör Fatih Terim ile mutabakat içinde yaptıklarını vurgulayarak, "Öncellikle her türlü oyuncu alımını Fatih Hoca ile birebir mutabakat içinde yaptık. Daha çok gol atan, daha az gol yiyen bir takım olma önceliğimizi muhafaza ettik. Fatih Hoca'dan onay almadan, yani teknik onay almadan Galatasaray Başkanı bir şey yapmaz. Ben kendi sınırlarımı biliyorum, yetkilerimi de biliyorum. Ama mesuliyetlerimi de bildiğim için kendimi garantiye almadan bir alışveriş yapmam" dedi.
(BÇ-BÇ-S)

07.02.2013 16:08:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT