1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Un Yerine Kireçle Börek Yaptılar: 8 Kişi Zehirlendi Nuri Dinçer Akçaharman Kocaeli

Un Yerine Kireçle Börek Yaptılar: 8 Kişi Zehirlendi Nuri Dinçer Akçaharman Kocaeli

Un Yerine Kireçle Börek Yaptılar: 8 Kişi Zehirlendi  Nuri Dinçer Akçaharman  Kocaeli
A+A-

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir aile, misafirleri için hazırladığı böreğin içine un yerine kireç koyunca börekten yiyen 8 kişi zehirlendi. Alınan bilgiye göre, Cedit Mahallesi Bahar Sokak'ta bir evde

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir aile, misafirleri için hazırladığı böreğin içine un yerine kireç koyunca börekten yiyen 8 kişi zehirlendi.
Alınan bilgiye göre, Cedit Mahallesi Bahar Sokak'ta bir evde ikamet eden İ.T. ve eşi F.T., tepsiye böreğin yapışmaması için un yerine yanlışlıkla kireç tozu serpti ve böreği de üzerine koyarak fırına verdi. Kireçle beraber pişen börek, akşam saatlerinde eve gelen misafirlere ikram edildi. Böreği yiyenlerde karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetleri başlayınca durum hemen sağlık ekiplerine bildirildi.
Olay yerine gelen ambulanslar İ.T., F.T. ve çiftin küçük yaştaki çocuğunu Kocaeli Devlet Hastanesi'ne; E.T. (19), E.T. (40), N.M. (29), G.M. (39) ve S.M.'yi (58) ise Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı. Zehirlenen vatandaşlar, tedavilerinin ardından taburcu edildi.
(NDA-İÇ-OK-Y)

10.01.2013 14:54:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT