1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Umuttepe Kampüsü Ağaçlandırılıyor

Umuttepe Kampüsü Ağaçlandırılıyor

Umuttepe Kampüsü Ağaçlandırılıyor
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi bu kasmamda Umuttepe bölgesinde ağaçlandırma çalışması yapıyor. Ağaçlandırma çalışmaları Umu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi bu kasmamda Umuttepe bölgesinde ağaçlandırma çalışması yapıyor. Ağaçlandırma çalışmaları Umuttepe yolunun Üçtepeler olarak adlandırılan 500 metrelik bölümü ile Kocaeli Üniversitesi Kampüsü'nde gerçekleştiriliyor.
Umuttepe yolunun taş duvarlı 500 metrelik bölümünde 450 ağaçlık dikim çalışması yapıldı. Dik yamaca belli aralıklarla toros sediri dikildi. Yol kenarındaki yamacın sert zeminli bölümlerinde taş kırma makineleri devreye girdi. Makinelerle açılan çukurlara da toros sediri dikildi.
Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Üniversitesi Kampüsü içerisinde de ağaçlandırma çalışması yaptı. Kampüs içindeki dolgu alanlarına 4 bin 500 ağaç dikildi. Umuttepe Kampüsü'ndeki ağaçlandırma çalışmasında toros sedirinin yanı sıra adi akasya fidanları da kullanıldı.
(MA-MA)

05.02.2013 12:15:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT