1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "umut Otobüsü" Amerikalı Sıerra İçin Dolaştı

"umut Otobüsü" Amerikalı Sıerra İçin Dolaştı

umut Otobüsü Amerikalı Sıerra İçin Dolaştı
A+A-

İstanbul'da kaybolan Sarai Sierra'nın bulunması Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği de (YAKAD) harekete geçti. Kayıp yakınları, üzerinde Sierra'nın fotoğrafının bulunduğu broşürleri vatandaşlara dağ

İstanbul'da kaybolan Sarai Sierra'nın bulunması Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği de (YAKAD) harekete geçti. Kayıp yakınları, üzerinde Sierra'nın fotoğrafının bulunduğu broşürleri vatandaşlara dağıttı. Üzerinde kayıp şahısların fotoğraflarının bulunduğu 'Umut otobüsü' de İstanbul sokaklarında bu kez Sierra için dolaştı.
Fatih'te, YAKAD üyesi yaklaşık 30 kişi Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda bir araya geldi. Grup, fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul'da kaybolan ve günlerdir kendisinden haber alınamayan Sierra için eylem yaptı. Grup adına açıklama yapan Zafer Özbilici, kayıp yakınları olarak yıllardan beri bu mücadeleyi vermeye çalıştıklarını söyledi.
İstanbul'da kaybolan ABD'li Sarai Sierra'nın bulunması için çaba harcadıklarını belirten Özbilici, "Sierra'nın ailesini en iyi anlayabilecek kişiler bizleriz. Bizler bu acıyı yıllar önce yaşamıştık. En iyi bildiğimiz bir acı. Buradan ABD'deki ailesine geçmiş olsun dilemek istiyoruz. Bugün sokaklarda el ilanları dağıtacağız. Sarai Sierra'nın resimlerini dağıtacağız. Otobüsümüze Sarai Sierra'nın kayıp resmini asacağız. Umut otobüsü bugün Sarai Sierra için İstanbul sokaklarında umut arayacak. Konuya elimizden geldiği kadar dikkat çekmeye çalışıyoruz" dedi.
YAKAD üyeleri de yakınları kaybolduktan sonra büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "Sierra'nın ailesini çok iyi anlıyoruz. Umarız hem bizim yakınlarımız hem de Sierra biran önce bulunur" dediler.
Kayıp yakınları yapılan açıklamaların ardından, Sarai Sierra'nın fotoğraflarını ağaçlara yapıştırıp vatandaşlara dağıttı.
(MA-ET-Y)

31.01.2013 17:15:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT