1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Umut Evi Bolu'da Kadınların Umudu Oldu

Umut Evi Bolu'da Kadınların Umudu Oldu

Umut Evi Boluda Kadınların Umudu Oldu
A+A-

Bolu'da ünlü sunucu Esra Erol ile Bolu Belediyesi işbirliğinde açılan Umut Evi, geride kalan 9 ayda kadınlara ışık oldu. Ünlü sunucu Esra Erol tarafından Bolu Belediyesi işbirliği ile açılan Umut

Bolu'da ünlü sunucu Esra Erol ile Bolu Belediyesi işbirliğinde açılan Umut Evi, geride kalan 9 ayda kadınlara ışık oldu.
Ünlü sunucu Esra Erol tarafından Bolu Belediyesi işbirliği ile açılan Umut Evi, faaliyete geçtiği günden bu yana 398 vatandaşa psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bolu Belediyesi Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Bolu Umut Evi, Esra Erol tarafından belediye işbirliği ile Mart 2012'de şiddet gören bayanların sosyal destek alması için açılmıştır. Bugün ise bayanların yanı sıra erkeklerin de geldiği, tek danışanların yanında çiftlerin ve ailelerinde yardım aldığı bir kurum haline gelmiştir. Bilgi alınan konular çeşitlenmiştir. Şimdiye kadar 368 vatandaşımıza psikolojik danışmanlık hizmeti verilmiştir. Görüşmelerde depresyon, aile içi sorunlar, cinsel istismar, uyum problemi, saldırganlık, ebeveyn kaybı gibi birçok konuda danışmanlık hizmeti verilmektedir" dedi.
Başkan Yılmaz, bir avukat ve bir psikologun hizmet verdiği Bolu Umut Evi ile ilgili sözlerini şu şekilde sürdürdü;
"Avukatımız 79 kişi ile hukuki yardım konusunda görüşmeler yapmıştır. Kasım ayından bugüne kadar ise boşanma öncesi destek, boşanma sürecinde destek, aile içi iletişim, internet bağımlılığı gibi konular da eklenerek hizmet verilmiştir. Umut Evi'miz son olarak da Engelliler Koordinasyon Merkezi'nin desteği ile görme engelli vatandaşlarımızla grup çalışması başlatmıştır."

21.12.2012 17:06:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT