1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Umreciler Son Hazırlıklarını Tamamlıyor

Umreciler Son Hazırlıklarını Tamamlıyor

Umreciler Son Hazırlıklarını Tamamlıyor
A+A-

Adıyaman'da kutsal topraklara umre ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlar, son hazırlıklarını yapıyor. Önümüzdeki hafta Pazartesi günü 110 kişilik ilk kafilenin kutsal topraklara hareket edeceği

Adıyaman'da kutsal topraklara umre ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlar, son hazırlıklarını yapıyor.
Önümüzdeki hafta Pazartesi günü 110 kişilik ilk kafilenin kutsal topraklara hareket edeceği Adıyaman'da, umre ziyareti yapacak kişilere seminerler verilerek aşıları yapıldı. Adıyaman Müftülüğü görevlileri, seminerlerde umre ziyaretinde ibadetin nasıl yapılacağının yanı sıra beşeri ilişkiler konusunda da bilgi verdi. Sağlık Müdürlüğü görevlileri de seminerlere katılan vatandaşlara menenjit ve polio aşısı yaptı.
Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, umre ziyaretine ilginin gecen yıla göre fazla olduğunu belirterek, "Aralık ayında başlayan ve temmuz ayına kadar devam edecek olan kayıtlar ile umrecilerimizi kutsal topraklara yolcu edeceğiz. Geçen yılın bu döneminde yaklaşık 250 kişi umre ziyareti için başvuruda bulunurken, bu sayı şu an itibarıyla 400'e yaklaştı. Geçen yıl 660 kişiyi umreye gönderdik. Bu yıl bu sayının 800'ü bulmasını bekliyoruz. Umre fiyatları 800 eurodan başlayarak bin 500 euroya kadar çıkıyor. Değişik çeşit ve tiplerde konaklama var. Türüne göre fiyatları değişiyor. Umre ibadeti önemli bir ibadettir. İlk kafilemiz bu pazartesi Adıyaman'dan hareket edecek. Kara yoluyla Gaziantep'e, oradan da hava yoluyla kutsal topraklara ulaşacaklar" dedi.
(AHM-GS-Y)

25.01.2013 15:50:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT