1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Umreciler Dua Ve Tekbirlerle Uğurlandı

Umreciler Dua Ve Tekbirlerle Uğurlandı

Umreciler Dua Ve Tekbirlerle Uğurlandı
A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Organizasyonu ile Nevşehir'den Umreye gidecek Umreci adayları, dua ve tekbirlerle uğurlandı. Nevşehir'den Suudi Arabistan'a Umre farizasını yerine getirmek üze

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Organizasyonu ile Nevşehir'den Umreye gidecek Umreci adayları, dua ve tekbirlerle uğurlandı.
Nevşehir'den Suudi Arabistan'a Umre farizasını yerine getirmek üzere Umre turuna katılan 76 umreci adayı, Nevşehir'den Kayseri Havaalanına uğurlandı.
Yolculuk öncesi düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Yakup Öztürk, "Yüce Rabbimiz böyle güzel yolculukları cümlemize tekrar tekrar nasip etsin. Yola çıkan bu kardeşlerimize Harem-i Şerifin etrafında tavaf ederek dualar yapmayı, Hz. Resulullah (S.A.V.) Efendimizi ziyaret etmeyi ve onu selamlamayı nasip etsin. İbadetlerimizi ve ziyaretlerimizi, bu bilgi ve şuurla yapmak ve yapılmasını sağlamak arzumuzdur. Rabbim muvaffak eylesin" dedi.
Yapılan duanın ardından Umreci adayları yakınları ile vedalaştıktan sonra Nevşehir'den Kayseri Havaalanına hareket etti. Cidde ve oradan da Mekke'ye gidecek olan umreciler, Umre ziyaretinin ifasından sonra 1 Mart'ta Türkiye'ye hareket edecekler.
(MÖZ-ZB-Y)

12.02.2013 09:55:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT