1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uluslararası Eğitim İçin Uzaklara Gitmeye Gerek Kalmadı

Uluslararası Eğitim İçin Uzaklara Gitmeye Gerek Kalmadı

Uluslararası Eğitim İçin Uzaklara Gitmeye Gerek Kalmadı
A+A-

Gaziantep'te uluslararası eğitim-öğretim veren ilk ve tek okul olan Ferhan Nakıboğlu International School, kısa sürede öğrencilerin ve velilerin gözdesi oldu. Gaziantep'in yanı sıra çevre illerde y

Gaziantep'te uluslararası eğitim-öğretim veren ilk ve tek okul olan Ferhan Nakıboğlu International School, kısa sürede öğrencilerin ve velilerin gözdesi oldu.
Gaziantep'in yanı sıra çevre illerde yaşayan yabancı kökenli velilerin çocuklarını gönderebilmek için adeta büyük yarışın yaşandığı Ferhan Nakıboğlu International School, uluslararası standartlardaki İngilizce eğitimiyle ülkenin ve ilin en büyük sorunlarından birisi olan yabancı dil sorununa kökten çözüm getiriyor. 2012/2013 eğitim-öğretim yılında kapılarını ilk kez açarak 4-16 yaş grubu örgencilere İngilizce eğitim vermeye başlayan Ferhan Nakıboğlu International School'da Türkçe ikinci dil olarak haftada 4 saat öğretiliyor. Okulda Türk, İngiliz, Amerikalı, Alman ve Avustralyalı öğretmenler görev yaparken, dünyada birçok uluslararası okulun kullandığı IB programı ile eğitim yapılıyor. 5. sınıfa kadar PYP (ilköğretim programı), 6. sınıftan 10. sınıfa kadar MYP (ortaöğretim programı) programları kullanılıyor. PYP ve MYP programını tamamlayan öğrenciler, 11. sınıfta yine Güney Eğitim Kurumları'na bağlı Sunguroglu Liseleri'nde uygulanan IB diploma programına dahil oluyor. Böylece 11. ve 12. sınıfı öğrenciler, Türkiye vatandaşı öğrencilerle uluslararası diploma programı mezunu olarak bitirmiş oluyor. Gaziantep'e bu yıl kazandırılan uluslararası okul ile birlikte şehre çalışmak için gelen birçok yabancı uzman, mühendis, yönetici, öğretim görevlisi, sporcunun çocukları için eğitim problemi çözülmüş oldu. Okulun açılması ile yabancı eleman getirmenin çok daha kolaylaştığını belirten iş adamları, üniversite yöneticileri, spor kulüp yöneticileri Ferhan Nakıboğlu International School'un büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade ediyor.
(MDC-Y)

18.02.2013 10:56:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT