1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ulusal Gençlik Parlamentosu Diyarbakır'ı Gezdi

Ulusal Gençlik Parlamentosu Diyarbakır'ı Gezdi

Ulusal Gençlik Parlamentosu Diyarbakırı Gezdi
A+A-

Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde kente 56 ilden gelen 120 genç, 'Karar Alma Süreçlerinde Gençliğin Katılımı' konulu toplantılar dizisinin sonunda kent gezisi

Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde kente 56 ilden gelen 120 genç, 'Karar Alma Süreçlerinde Gençliğin Katılımı' konulu toplantılar dizisinin sonunda kent gezisi yaptı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı'na bağlı Turizm Koordinatörü Metin Özçelik'in rehberliğinde yapılan gezi Keci Burcu'nda başladı. Keci Burcu'nda Hevsel Bahçeleri ve Kırklar Dağı ile kenti seyreden gençler, hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Ongözlü Köprü'ye giden gençler burada fotoğraf çektirdi ve halaya durdu. Ulusal Gençlik Parlamentosu katılımcısı gençler daha sonra Dengbej Evi'nde Kürt sözlü kültüründen 'stranlar' dinledi. Gençler yaşlı dengbejlerin 'klamlarını' dijital makineleri ile kaydederek sosyal medyada paylaştı. Daha sonra gençler Dört Ayaklı Minare'yi gezerken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in önerisini dikkate alarak minare altından geçti ve barış dileklerini tuttu. Hasanpaşa Hanı'nda melengiç kahvesi içen gençler Hasanpaşa ve Çarşiya Şeviti'de alışveriş yaptı. Gençlerin son durağı ise Dünya Metropol Kentler Birliği ödüllü Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nı gezmek oldu.
(ÜN-YRT-Eİ-Y)

06.02.2013 19:05:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT