1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ulupınar Ece Bebeğin Ailesine Verilmesi İçin Başbakan Yardımcısı İle Görüştü

Ulupınar Ece Bebeğin Ailesine Verilmesi İçin Başbakan Yardımcısı İle Görüştü

Ulupınar Ece Bebeğin Ailesine Verilmesi İçin Başbakan Yardımcısı İle Görüştü
A+A-

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Almanya'da yaşayan hemşerileri Fahri Kışla'nın torunu Ece Kışla bebeğin Alman Hükümeti tarafından alınarak Alman bir aileye verilmesi üzerine Başbakan Y

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Almanya'da yaşayan hemşerileri Fahri Kışla'nın torunu Ece Kışla bebeğin Alman Hükümeti tarafından alınarak Alman bir aileye verilmesi üzerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile görüştü.
Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar konu ile ilgili yaptığı açıklama da,"Almanya'da yaşayan hemşerim Fahri Kışla ve Zonguldaklılar Dernek Başkanım Erol Yukarıbaş beni arayarak Yasemin-Ferhat Kışla Ailesinin bebeklerinin Alman Hükümeti tarafından alındığını belirttiler. Yasemin-Ferhat Kışla'nın sekiz aylık ikiz bebeklerinden biri olan Ece'nin evde kaza sonucu düşürülmesi üzerine iyi bakılmadığı gerekçesiyle Alman Hükümeti tarafından alınarak, Alman aileye verildi. Almanya'da hukuki süreç başlatıldı. Bende Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklarından sorumlu Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ ile görüştüm. Konuyu kendilerine ileterek bebeğimizin kendi ailesine geri verilmesini istedim. Bakan Yardımcımız konunun çok önemli olduğunu, gerekli talimatları vererek gerekenin yapılacağını ifade etti. Kışla ailesi adına kendilerine teşekkür ederim'' dedi.
(FE-SA)

13.02.2013 12:33:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT