1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uludağ'da Kaybolan Dağcıya 14 Saattir Ulaşılamıyor

Uludağ'da Kaybolan Dağcıya 14 Saattir Ulaşılamıyor

Uludağda Kaybolan Dağcıya 14 Saattir Ulaşılamıyor
A+A-

Uludağ'a tatil yapmak için gelen amatör dağcı Abdullah Özgüven (46), 14 saattir dağın zirvesinde mahsur kaldı. Rasat Tepe Mevkiinde mahsur kaldığı öğrenilen Özgüven'in kendi yaptığı kar mağarasına sığ

Uludağ'a tatil yapmak için gelen amatör dağcı Abdullah Özgüven (46), 14 saattir dağın zirvesinde mahsur kaldı. Rasat Tepe Mevkiinde mahsur kaldığı öğrenilen Özgüven'in kendi yaptığı kar mağarasına sığındığı öğrenildi.
Olay, dün saat 17.00'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Abdullah Özgüven (46), Uludağ'a hem tatil hemde ilgilendiği amatör dağcılık sporunu yapmak için geldi. Saat 15.00 sıralarında kaldığı PTT Misafirhanesinden ayrılıp, kayak yapmak için zirvede bulunan Kuşaklıkaya bölgesine gitti. Rasat Tepe mevkiine geldiğinde yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı yönü kaybederek jandarmaya haber verdi. Harekete geçen Jandarma ve Sivil Savunma Ekipleri, amatör dağcının verdiği GPS koordinatlarına doğru ilerlemeye başladı. Yoğun kar ve tipiden dolayı fazla hareket edemeyen ekipler, cep telefonu ile ulaştıkları Özgüven'e yanında bulundurduğu malzemeler ile kardan mağara yapmasını istedi. Arama yapan ekipler, Özgüven'in kardan mağara yaptığını söylemesi ile rahat nefes aldı. Yoğun sis ve tipiden dolayı arama ve kurtarma ekipleri havanın açılmasından sonra arama çalışmalarına hız vereceklerini bildirdiler.
(AÇ-Y)

01.02.2013 07:24:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT