1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uludağ'a Zorlu Tırmanış

Uludağ'a Zorlu Tırmanış

Uludağa Zorlu Tırmanış
A+A-

Türkiye'nin önemli dağlarından olan Uludağ'da Bursalı dağcılar zorlu bir yürüyüş yaptı. Kar kalınlığının insan boyunu geçtiği Uludağ'a çıkan dağcılar, zirvenin güzelliklerine şahit oldu. Uludağ Dağ

Türkiye'nin önemli dağlarından olan Uludağ'da Bursalı dağcılar zorlu bir yürüyüş yaptı. Kar kalınlığının insan boyunu geçtiği Uludağ'a çıkan dağcılar, zirvenin güzelliklerine şahit oldu.
Uludağ Dağcılık Kulübü (ULUDAK) üyeleri, kar kalınlığının 210 santimetreye ulaştığı zirveye çıkarma yaptı. Hafta sonu sabahın erken saatlerinde yola çıkarak Uludağ'a ulaşan dağcılar, kar kalınlığının insan boyunu geçtiği zirveye zorlu bir yürüyüş gerçekleştirdi. Hava şartlarının müsait olmasından faydalanan dağcılar, Uludağ'ın aylardır kimsenin gelmediği bölgelerine kadar yürüdü. Uludağ'ın bilinmeyen birçok güzelliği barındırdığını belirten ULUDAK Başkanı İsmet Şentürk, "Uludağ bize her mevsim ayrı güzellikler sunuyor. Gidemeyenlere bu güzellikleri göstermek istedik. Bu mevsimde Uludağ zirveleri hava şartlarının çok sert geçmesi dolayısıyla çoğunlukla ulaşılmazdır. Çok ender bu güzellikleri yaşama fırsatı bulabiliriz. Son yıllarda doğa sporları ve dağcılığa olan ilgi artarak devam ediyor. Herkesi bu sporu yapmaya ve bu güzellikleri her mevsim yaşamaya davet ediyoruz" dedi.
Şentürk, 2 dağcı üyesi ile birlikte zorlu bir tırmanış yaptıklarını ifade ederek, dağcılığa merak duyanları davet etti.
(UA-YS-MŞ)

19.02.2013 11:15:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT