1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ni Sanal Turla İnternetten De Gezebilirsiniz

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ni Sanal Turla İnternetten De Gezebilirsiniz

Ulucanlar Cezaevi Müzesini Sanal Turla İnternetten De Gezebilirsiniz
A+A-

Altındağ Belediyesi, Hamamönü'nün ardından Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ni de 360 derece sanal tur teknolojisiyle internetten gezilebilir hale getirdi. 360 derece panoramik görüntüleme otomasyon sistemiy

Altındağ Belediyesi, Hamamönü'nün ardından Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ni de 360 derece sanal tur teknolojisiyle internetten gezilebilir hale getirdi.
360 derece panoramik görüntüleme otomasyon sistemiyle, internet kullanıcıları elektronik ortamda Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nin her detayını kusursuz olarak görüntüleyebiliyor.
İNTERNET ARACILIĞIYLA GÖRSEL ŞÖLEN
Türk yakın tarihinin pek çok önemli olayı ve karakterine ev sahipliği etmiş olan Ulucanlar Cezaevi'nin koğuşlarını, tecrit odalarını, sokaklarının dış görüntüleri ve meydanların genel ve kuşbakışı görünümlerinin panoramik olarak görüntülenebildiği sanal turda, oluşturulan görsel şölen sayesinde kullanıcılar son teknoloji ile tarihi müzeyi ziyaret edebiliyor. Zindan ve koğuşlardaki ses efektleri ile gezintinin görselliğini sesle de birleştiriyor.
SANAL TUR ULUCANLAR CEZAEVİ YARI AÇIK KISMI DA İÇERİYOR
Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nin yanı sıra bir kültür ve kongre merkezine dönüştürülen Yarı Açık kısmını da içeren sanal turda ziyaretçiler, sanat sokağı atölyelerini, protokol ve toplantı salonlarını, sokak ve meydanların genel görünümlerini bilgisayar başından ziyaret edebiliyor.
ULUCANLAR CEZAEVİ BELGESELİ'Nİ İZLEYEBİLİRSİNİZ
Müze ve Ulucanlar Cezaevi yarı açık kısmındaki iki ayrı sinemada bulunan perdelerde, sanal tur üzerinden film gösterimi yapılabiliyor. Ulucanlar Cezaevi sanal tur ziyaretçileri, sinema salonları bölümünde Ulucanlar Cezaevi Belgeselini izleyebiliyorlar.
Sanal gezinti sistemi içeriğinde bulunan sosyal ağ paylaşım özelliği sayesinde, yüz binlerce kullanıcıların sanal gezinti yapmaları, beğenmeleri ve bunu arkadaşlarıyla paylaşmaları da mümkün...
Altındağ'da her zaman yeni ve modern olanı yaşamayı ve yaşatmayı amaçladıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, modern çağın en önemli iletişim aracının internet olduğunu vurgulayarak "360 derece sanal tur, internetten de Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde tarihi yaşamayı mümkün kılıyor. Bu teknoloji sayesinde kendinizi Ulucanlar'da geziyormuş gibi hissedebilir, hiçbir detayı atlamadan cezaevini sanal olarak gezebilirsiniz. Bunun için http://360ulucanlar.altindag.bel.tr adresini tıklamınız yeterli" dedi.
(BC-ÖK-Y)

18.02.2013 15:57:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT