1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ülkem Öğrencilerden Matematik Yarışmasında Büyük Başarı

Ülkem Öğrencilerden Matematik Yarışmasında Büyük Başarı

Ülkem Öğrencilerden Matematik Yarışmasında Büyük Başarı
A+A-

Özel ODTÜ Ülkem Koleji World Education Games tarafından düzenlenen interaktif matematik yarışması European Math Challange'de önemli derece elde etti. Özel Ülkem Koleji, 46 Avrupa ülkesinden katılan b

Özel ODTÜ Ülkem Koleji World Education Games tarafından düzenlenen interaktif matematik yarışması European Math Challange'de önemli derece elde etti.
Özel Ülkem Koleji, 46 Avrupa ülkesinden katılan binlerce okul arasında ilk 20 okul içinde yer aldı. Yaklaşık 100 bin yarışmacının katıldığı yarışmada okulun 7. sınıf öğrencilerinden Gazi Kemal Bayram Avrupa 53.'sü, Yağız Pezik ise Avrupa 70.'si olmayı başardı. Yarışmanın Türkiye'den katılan sınıflar bazında yapılan değerlendirmesinde ise Özel Ülkem Koleji 7-B, 4. olmayı başararak Manisa'yı temsil etti. Okulda öğrenciler için düzenlenen sertifika töreninde konuşan Matematik Öğretmeni Serkan Ergün, "Okulumuz Türkiye'den yarışmaya katılan okullar arasında iki farklı grup olarak en iyi 20 okul içerisinde 7. ve 11. sıralarda yer alarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Türkiye genelinde öğrencilerimizden Gazi Kemal Bayram 25., Yağız Pezik 32., Can Aykol 68., Özge Karaağaç 70., Ahmet Görhan 77., Mustafa Akakıncı 96. ve Beyza Alkan 100. sıralarda yer almayı başarmış, öğrencilerimiz Avrupa genelinde bu denli geniş katılımcıya sahip bir yarışmada gerek okulumuzu gerekse Manisa'mızı en iyi şekilde temsil etmişlerdir." dedi.
(AY-ÖND-Y)

04.12.2012 17:50:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT