1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ülkem Koleji'ne Dijital Planetaryum Kuruldu

Ülkem Koleji'ne Dijital Planetaryum Kuruldu

Ülkem Kolejine Dijital Planetaryum Kuruldu
A+A-

Manisa Özel ODTÜ Ülkem Koleji'ne öğrencilerin, güneş sistemini, yıldızları, uzayı daha yakından tanıması amacıyla dijital planetaryum kuruldu. Dünya'nın birçok ülkesinde bilim merkezlerinde, okulla

Manisa Özel ODTÜ Ülkem Koleji'ne öğrencilerin, güneş sistemini, yıldızları, uzayı daha yakından tanıması amacıyla dijital planetaryum kuruldu.
Dünya'nın birçok ülkesinde bilim merkezlerinde, okullarda hizmet veren dijital planetaryumlar, Ülkem Koleji öğrencileri için kuruldu. Gökyüzü ve astronomi hakkında eğitici ve eğlendirici sunumların yapılabilmesi için inşa edilmiş, özel bir optik projektör yardımıyla kubbe altında son derece gerçekçi simülasyonlarla incelemeye imkan veren dijital planetaryum öğrencilerin ilgi odağı oldu. Görüntülerin 360 derecelik açıdan ve 3 boyutlu olarak izlendiği planetaryumda öğrenciler uzayı daha yakından tanıdı. Programda Ülkemli öğrenciler müzik ve efektlerle hazırlanmış olan gökyüzü gözlemi, güneş ve yıldızların hareketleri, gezegenler, takımyıldızları, kutup yıldızı ve güneş sisteminin oluşumunu izlediler.
(ÖND-Y)

18.01.2013 15:20:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT