1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ülkem Koleji'nden Engelliler Okulu'na Ziyaret
Ülkem Kolejinden Engelliler Okuluna Ziyaret

Ülkem Koleji'nden Engelliler Okulu'na Ziyaret

Manisa ODTÜ Ülkem Koleji Okul Aile Birliği üyeleri, Şükran Bilginer Zihinsel Engelliler Okulu'nu ziyaret ederek bilgi aldılar. Şükran Bilginer Zihinsel Engelliler Okulu Müdür Yardımcısı Ümmü Gülsüm

A+A-
Manisa ODTÜ Ülkem Koleji Okul Aile Birliği üyeleri, Şükran Bilginer Zihinsel Engelliler Okulu'nu ziyaret ederek bilgi aldılar.
Şükran Bilginer Zihinsel Engelliler Okulu Müdür Yardımcısı Ümmü Gülsüm Olası ile okulun rehber öğretmeni Ayça Öztürk, kurumları hakkında konuklarını bilgilendirdi. 6-14 yas arası orta ve ağır zihinsel engelli öğrenciye 9.00-14.30 saatleri arasında eğitim verdiklerini söyleyen Öztürk, aralarında zorunlu eğitim çağında olan çocukların da olduğunu belirtti. Kurumun amacının öğrencilere öz bakım becerileri kazandırabilmek olduğunu dile getiren Öztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne için de hazırlandıklarını söyledi.
Ayrıca, beden eğitimi öğretmenleri eşliğinde bazı öğrencilerinin Denizli Engelliler Olimpiyatları'na katıldığı ve madalya ile döndükleri de Ülkem Koleji heyeti ile paylaşıldı.
(AY-ERG-Y)

30.11.2012 13:37:38 TSI

HABERE YORUM KAT