1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ülkem Koleji'nde Resfebe Yarışması

Ülkem Koleji'nde Resfebe Yarışması

Ülkem Kolejinde Resfebe Yarışması
A+A-

Manisa ODTÜ Ülkem Koleji, zeka yarışmalarında kullanılan Resfebe örneklerinden yola çıkarak, okul genelinde bir Resfebe yarışması düzenledi. Öğrenciler yapmış oldukları Resfebe çalışmaları okulun M

Manisa ODTÜ Ülkem Koleji, zeka yarışmalarında kullanılan Resfebe örneklerinden yola çıkarak, okul genelinde bir Resfebe yarışması düzenledi.
Öğrenciler yapmış oldukları Resfebe çalışmaları okulun Matematik koridorunda sergiledi. Öğretmenlerden oluşan jüri tarafından seçilecek, en çok beğeni toplayan üç Resfebe çalışmasının ödüllendirileceği bildirildi. Yarışma konusunda açıklamalarda bulunan ODTÜ Ülkem Koleji Matematik Zümre Başkanı Serkan Ergün, "Kelime veya kelime gruplarının; harf, sayı ve resimlerle temsil edilmesiyle oluşturulan oyuna Resfebe denilmektedir. Öğrencilerimiz tarafından oldukça değişik kullanımların ortaya konduğu zihin geliştirici bu kelime oyununda, Matematik Bölümü diğer zümre öğretmenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirme yapılarak, dereceye giren eserler tespit edilecek" dedi.
(AY-ERG-Y)

14.01.2013 14:13:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT