1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ülgen: "silivri'de Alınacak Kararlar Siyasidir"

Ülgen: "silivri'de Alınacak Kararlar Siyasidir"

Ülgen: silivride Alınacak Kararlar Siyasidir
A+A-

Ergenekon davası sanık avukatlarından Celal Ülgen, "Silivri'de alınacak kararlar siyasidir ve sorumluluğu Adalet Bakanı ve Başbakan'a aittir" dedi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergen

Ergenekon davası sanık avukatlarından Celal Ülgen, "Silivri'de alınacak kararlar siyasidir ve sorumluluğu Adalet Bakanı ve Başbakan'a aittir" dedi.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasında mahkeme sanık avukatlarının tanık dinletme taleplerini redderek duruşmayı ertelemişti. Davanın ardından mahkemenin kararına tepki gösteren sanık avukatlarından Celal Ülgen, Başbakan'ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, "Silivri'de alınacak kararlar siyasidir ve sorumluluğu Adalet Bakanı ve Başbakan'a aittir" dedi.
Basın mensuplarına açıklama yapan Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer ise, mahkemenin tanıkların dinlenmemesi yönünde karar aldığını ancak kanunda, bu şekilde bir gelişme olması durumunda tanıkların dinlenmesi gerektiğini belirtti.
Eski Rektör Fatih Hilmioğlu'nun avukatı Hayri Hilmioğlu ise, kardeşinin Adli Tıp Kurumu'nun verdiği sağlık raporuna rağmen cezaevinde tutulmaya devam devam edildiğini anlattı.
Duruşmayı izleyen CHP Milletvekillerinden Ali Özgündüz da, duruşma öncesi yaşanan olaylara tepki gösterdi. Bazı milletvekillerinin yaralandığını belirten Özgündüz, konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Özgündüz, mahkemenin karar vermek için 4. yargı paketini beklediği yönünde düşüncesi olduğunu ifade etti.
(YM-AS-YHY-Y)

18.02.2013 18:11:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT