1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Uğur Mumcu Şişli'de Anıldı

Uğur Mumcu Şişli'de Anıldı

Uğur Mumcu Şişlide Anıldı
A+A-

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 20. yıl dönümünde Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Törende, belediye tarafından restore edilen Uğur Mumcu Anıtının da açılışı yapıldı. T

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 20. yıl dönümünde Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Törende, belediye tarafından restore edilen Uğur Mumcu Anıtının da açılışı yapıldı.
Tören, Uğur Mumcu'nun Harbiye'de bulunan anıtı önünde gerçekleşti. Şişli Belediyesi tarafından restore edilerek yeniden açılan anıtın önünde toplanan çok sayıda kişi, Uğur Mumcu'yu karanfillerle andı. Uğur Mumcu'nun 20 yıl önce hunharca öldürüldüğünü belirten Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Bugün anıtını yeniden açtık ve istiyoruz ki Uğur Mumcu cinayeti faili meçhul kalmasın, ortaya çıksın. Uğur Mumcu adalet, barış, özgürlükler uğruna ne yazık ki şehit edildi. Biz de arzu ettik ki Uğur Mumcu'nun anıtını burada çok güzel bir şekilde yurttaşlarımızla buluşturalım. Bu olay mutlaka unutturulmasın ve mutlaka ortaya çıksın" dedi.
(MS-ÇK-OK-Y)

24.01.2013 12:13:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT