1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uğur Mumcu Sinop'ta Anıldı

Uğur Mumcu Sinop'ta Anıldı

Uğur Mumcu Sinopta Anıldı
A+A-

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 20. yılında Sinop'ta anıldı. Ankara'da 24 Ocak 1993'de aracına konulan bombanın patlatılması sonucu evinin önünde hayatını kaybeden Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğu

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 20. yılında Sinop'ta anıldı.
Ankara'da 24 Ocak 1993'de aracına konulan bombanın patlatılması sonucu evinin önünde hayatını kaybeden Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğur Mumcu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından ölüm yıl dönümünde Sinop'ta anıldı.
Uğur Mumcu'nun ismini taşıyan meydanda gerçekleştirilen anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Merkez ilçe yönetiminden Elif Çiman ve gençlik kollarından İlker Şahin'in yaptıkları konuşmalar ardından kürsüye gelen İl Başkanı Mustafa Acun, 2013 Türkiye'sinde, Uğur Mumcu'nun Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığı ve hayatı pahasına ortaya koyduğu mücadelenin kendilerine inanç ve güç vermeye devam ettiğini söyledi.
Gençlik Kolları Üyesi Kani Karasu'nun çaldığı saz eşliğinde 'Yiğidim Aslanım' ve 'Uğurlar Olsun' adlı parçaları toplu olarak okudu. Program bitiminde törene katılanlar meydanda bulunan Uğur Mumcu Anıtı'na karanfil bıraktı. Programa Belediye Başkanı Baki Ergül ile çok sayıda partili katıldı.
(SER-SLH-Y)

24.01.2013 17:19:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT