1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uğur Mumcu Biga'da Anıldı

Uğur Mumcu Biga'da Anıldı

Uğur Mumcu Bigada Anıldı
A+A-

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 20. yıl dönümünde Çanakkale'nin Biga ilçesinde Cumhuriyet Halk Parti ve Atatürk Düşünce Derneği tarafından anıldı. Biga Kültür Sarayı'nda düzenlen törende k

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 20. yıl dönümünde Çanakkale'nin Biga ilçesinde Cumhuriyet Halk Parti ve Atatürk Düşünce Derneği tarafından anıldı.
Biga Kültür Sarayı'nda düzenlen törende konuşan ADD Başkanı Başkanı Ergün Liman, 'Cumhuriyet'le başlayan aydınlanma ışığının kitlelere ulaşmasının her devirde hep engellenmek istendiğini, ışığın getirdiği aydınlıktan, bilgi ve gerçeklerden, karanlık ilişki ağlarını çıkar ilmekleriyle örüp halkın yarınlarını çalanların korkacağını belirtti.
Uğur Mumcu'nun da devleti ele geçiren karanlık güç ilişkilerini yazdığı için katledildiğini vurgulayan Liman, "Demokrasi şehidimiz Uğur Mumcu'nun katledilişinin 20. yılında cinayetinin aydınlanaması ve zaman aşımına uğrayacak olması da içimizde büyük acı. O sadece bir Kuva-yi Milliyeci, Atatürkçü ve araştırmacı değil, çok iyi vatansever gazeteciydi. 12 ödül almış, 40 küsür eseri olan ve ülkesi için dimdik duran aydınlama yolunda, araştırmalarında bizlere önemli bilgiler aktaran biriydi" dedi.
(ST-MŞ)

24.01.2013 14:33:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT